Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie silnie wiało. Cmentarze mogą być tymczasowo zamykane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie silnie wiało. Cmentarze mogą być tymczasowo zamykane
28-10-2017 16:47   Janusz Ludwiczak
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, w porywach do 115 km/h. W przypadku silnych podmuchów wiatru ze względów bezpieczeństwa tymczasowo mogą być zamykane cmentarze na Junikowie i Miłostowie.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Przejściowo w godzinach od 04:00 do 12:00 wiatr w porywach do 115 km/h. Wiatr zachodni skręcający nad ranem na północno-zachodni – informuje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza dotyczy soboty i niedzieli.

Ze względów bezpieczeństwa mogą być zamykane poznańskie nekropolie.

Na cmentarzach na Miłostowie i Junikowie w Poznaniu jest 2500 drzew, które są przeznaczone do wycinki. W sytuacji, kiedy będziemy mieli ekstremalne porywy wiatru do 120 km/h, to przynajmniej na Miłostowie będziemy musieli cmentarz okresowo zamknąć ze względów bezpieczeństwa. Część z drzew jest wyschnięta – powiedział w Radiu Poznań Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych, które zarządza cmentarzami.

Przy takiej sile wiatru nawet zdrowe i silne drzewo może zostać złamane i stanowić zagrożenie. Na razie jest zbyt wcześnie, by precyzyjnie podać datę wichury, będziemy informować mieszkańców na bieżąco. Liczymy się też z tym, że być może trzeba będzie wyłączyć z użytkowania fragmenty cmentarzy - na czas silnego wiatru i usuwania jego skutków. Mamy nadzieję, że nie będzie to konieczne, ale jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność – dodaje Witold Rewers, zastępca dyrektora ds. zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Poznania.


Fot: Caro M/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Powalone drzewa, uszkodzone samochody, mieszkańcy bez prądu i wody – przeszedł orkan Ksawery

ZOBACZ TAKŻE: Powaliło drzewa przy przychodni

ZOBACZ TAKŻE: Załało Głogowską. Nie ma prądu w niektórych częściach Łazarza

ZOBACZ TAKŻE: Powaliło drzewa w Ogrodzie Łazarz

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: