Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozbudowa szpitala i powiększenie osiedla – prezydent spotkał się z mieszkańcami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozbudowa szpitala i powiększenie osiedla – prezydent spotkał się z mieszkańcami
27-10-2017 21:41   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Bezpieczeństwo na drodze, rozbudowa szpitala klinicznego i powiększenie osiedla – to tematy, które zdominowały spotkanie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka z mieszkańcami Starego Grunwaldu.

Początek spotkania dotyczył przede wszystkim kwestii związanych z bezpieczeństwem na drodze. Mieszkańcy skarżyli się na auta należące do mieszkańców innych dzielnic, które zajmują miejsca na chodniku, nie pozwalając poruszać się pieszym.

Mieszkańcy Starego Grunwaldu dopytywali też o stan zaawansowania prac nad koncepcją szpitala klinicznego, jaki chcą rozbudować na Grunwaldzie władze Uniwersytetu Medycznego. Wielkość budowli budzi wśród mieszkańców obawy, że inwestycja źle wpłynie na środowisko.

Prezydent Jacek Jaśkowiak zapewnił, że inwestor otrzymał decyzję środowiskową, więc projekt nie zagraża otoczeniu.

Jeśli jednak złożona w urzędzie miasta koncepcja zostanie zmieniona, np. inwestycja zostanie znacznie rozbudowana, inwestor będzie musiał złożyć wniosek o kolejną decyzje środowiskową. Rada osiedla na pewno zostanie o tym powiadomiona i nic nie wydarzy się bez wiedzy mieszkańców. Pamiętajmy jednak, że koszt budowy szpitala szacuje się na 1,3 miliarda złotych i w większości ma go sfinansować państwo. Przy najbliższym spotkaniu z rektorem Uniwersytetu Medycznego zapytam, jaka jest realna możliwość rozpoczęcia tej inwestycji – wyjaśniał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dużo emocji wzbudziła też propozycja powiększenia Osiedla Stary Grunwald o tereny leżące po drugiej stronie ulicy Grunwaldzkiej.

Można to zrobić na trzy sposoby. Po pierwsze mieszkańcy mogą złożyć odpowiedni wniosek poparty wymaganą liczbą podpisów. Drugi sposób to uchwały zaangażowanych w sprawę rad osiedli, a trzeci - to decyzja rady miasta, oczywiście poprzedzona konsultacjami – zaznaczył Przemysław Markowski, zastępca dyrektora Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Jeśli taka jest wola mieszkańców, nie mam nic przeciwko temu. Warunek jest tylko jeden: taka procedura powinna służyć osiedlom i ich mieszkańcom, którzy muszą wyrazić chęć i zgodę. Pytanie, ilu poznaniaków chce tej zmiany? Jeśli jest taka potrzeba, na pewno przyjrzymy się tej kwestii – zapewnił prezydent Jacek Jaśkowiak.

Za dwa tygodnie, w czwartek 9 listopada prezydent Jacek Jaśkowiak spotka się z mieszkańcami Łazarza. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00 w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Od godz. 19:15 prezydent będzie prowadził rozmowy indywidualne z mieszkańcami (zapisy od godz. 18:00).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

paź

do 21-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi 50+

20

paź

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
Trzy oblicza starego Łazarza - film oraz wystawa fotografii

21

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

23

paź

do 25-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pol-Eco System - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

24

paź

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert z okazji 169. urodzin Fryderyka Chopina

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: