Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"To był przyjaciel wielu mieszkańców Łazarza" – mija 10. rocznica śmierci Jana Komarnickiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"To był przyjaciel wielu mieszkańców Łazarza" – mija 10. rocznica śmierci Jana Komarnickiego
16-10-2017 20:59   Janusz Ludwiczak
16 października 2007 roku zmarł Jan Komarnicki, przyjaciel wielu mieszkańców Łazarza. Przez 23 lata związany był z Klubem Osiedlowym "Krąg", był członkiem Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, przewodniczącym Klubu Seniora "Bamberka" i członkiem zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki".

Jan Komarnicki dla wielu mieszkańców Łazarza był przyjacielem. Przez 23 lata związany był z Klubem Osiedlowym "Krąg", najpierw w kole fotograficznym, które prowadził przez 10 lat, a później przewodniczący Klubu Seniora "Bamberka".

Pan Jan Komarnicki był wspaniałym przyjacielem naszego klubu, dobrym duchem i patronem wielu działań. Był przyjacielem wielu mieszkańców Łazarza. Potrafił aktywować seniorów do wielu działań. "Krąg" był dla niego drugim domem – wspomina Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Jan Komarnicki był także członkiem zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" oraz Przewodniczącym Komisji Społeczno-Kulturalnej Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Był organizatorem licznych imprez, wycieczek i spotkań oraz współorganizatorem corocznego dzielnicowego święta Dni Łazarza. W 1994 roku otrzymał tytuł "Człowieka Roku".

Doskonale znał się na komputerach. Mimo późnego wieku doskonale korzystał z takich programów jak Word czy Excel, a korzystanie z internetu nie było dla niego problemem.

3 kwietnia 2008 roku Jan Komarnicki został patronem Klubu Seniora "Bamberka". Uchwała o powołaniu patrona została przyjęta z dużym uznaniem przez łazarskich seniorów.

16 października 2008 roku, w pierwszą rocznicę śmierci duża sala widowiskowa w Klubie Osiedlowym "Krąg" została nazwana imieniem Jana Komarnickiego.

Jan Komarnicki miał 82 lata. Spoczywa na Cmentarzu Górczyńskim (kwatera IIIL).

class="submenu"> ZOBACZ TAKŻE: Wspomnienie Jana Komarnickiego {► WIDEO}


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: