Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidia Dudziak i Maria Łazarz zostały modelkami – zainaugurowano nowy sezon kulturalno-oświatowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidia Dudziak i Maria Łazarz zostały modelkami – zainaugurowano nowy sezon kulturalno-oświatowy
13-10-2017 02:48   Janusz Ludwiczak
Radne Lidię Dudziak i Marię Łazarz czy Małgorzatę Pańczak z Przedszkola nr 44 w galowych strojach można było zobaczyć podczas "łazarskich potyczek z modą" na początek inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg". Podczas uroczystości wręczono również Łazarską Nagrodę Artystyczną 2017.

Nowy sezon kulturalno-oświatowy 2017/2018 na Łazarzu zainaugurowały "łazarskie potyczki z modą", czyli pokaz mody osób zawodowo i społecznie związanych z Łazarzem oraz Klubem "Krąg". W wieczorowych i galowych strojach z niepowtarzalną fryzurą na wybiegu zaprezentowali się m.in. Lidia Dudziak - Radna Miasta Poznania, Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz, Małgorzata Pańczak - Przedszkole nr 44, Maria Paradowska - Rada Osiedla Św. Łazarz i dyrektor Dziennego Domu Pomocy nr 1 "Klub Centrum" czy Joanna Heller.

Podczas czwartkowej ceremonii przyznano Łazarską Nagrodę Artystyczną. Nagroda ta przyznawana jest od ponad dziesięciu lat. Do tej pory otrzymali ją m.in. Kazimierz Rafalik - artysta, rzeźbiarz, fotografik (2008), Chór Collegium Cantorum (2009), Barbara Kubiak–Sobczak - prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (2010), Henryk Zięba - rzeźbiarz, autor zbioru drewnianych płaskorzeźb historycznych polskich orłów, nestor wielkopolskiego kolejnictwa, długoletni opiekun kolejowej izby pamięci (2011) czy Filip Springer - reporter i fotograf, autor książek: reporterskiej "Miedzianka. Historia znikania", która otrzymała Nagrodę Literacką Nike (w 2013). Rok temu Łazarską Nagrodę Artystyczną otrzymała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Łazarską Nagrodę Arystyczną 2017 otrzymał Przemysław Mazurek, artysta, piosenkarz, muzyk. Laureat od dwóch lat współtworzy Kabaret "Klub Szyderców Bis", wcześniej występował m.in. w kabaretach: W.Y.G.U.P., Afera, a następnie z Rafałem Piechotą stworzył Kabaret Czarujących Doznań, a w Kabareciarni występował u boku Zenona Laskowika. Przemysław Mazurek jest absolwentem informatyki i edukacji muzycznej. Jest nauczycielem, aranżerem, prowadzi również audycje radiowe.

Podczas inauguracji upamiętniono śp. Jana Komarnickiego. W poniedziałek minie 10. rocznica śmierci przyjaciela wielu mieszkańców Łazarza, przewodniczącego Klubu Seniora "Bamberka", członka zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" i współorganizatora Dni Łazarza.

Z kolei z okazji Dnia Nauczyciela i Edukacji wręczone zostały podziękowania i kwiaty dla przybyłych nauczycieli i pracowników oświatowych.

Na zakończenie, przy symbolicznej lampce wina odbył się wernisaż wystawy prac Anny Kruczkowskiej.


Komentarze (3)

16-10-2017 14:25:19
eka z małeki
-Pani Lidia ładnie prezentowała by się z OSIOŁKAMI w ZOOOOOOO !!!.Tego się nie da zapomnieć i jakie ładne i excytujące wręcz to było!!!!!!!!!!!! eka
13-10-2017 21:48:23
Rafał
Duże brawa :)
13-10-2017 09:51:06
AnnaP
Wreszcie moda dla normalnych kobiet,a nastoletnich anorektyczek! Dużo milej robiłoby się zakupy gdyby kobiety z krwi i kości je prezentowały. Duże brawa za odwagę dla pań! Kobiety po 40 i powyżej 40 rozmiaru też mają prawo do modnych stylizacji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: