Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla rejonu ulic Grunwaldzkiej i Ułańskiej "w obawie przed wieżowcami" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie plan miejscowy dla rejonu ulic Grunwaldzkiej i Ułańskiej "w obawie przed wieżowcami"
27-09-2017 13:22   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania uchwaliła projekt w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Ułańskiej i Grunwaldzkiej". Plan miejscowy zostanie sporządzony na wniosek MTP i Rady Osiedla Św. Łazarz. Targi chcą sprzedać nieruchomość pod zabudowę mieszkaniową, z kolei łazarski samorząd obawia się, że na tym terenie powstaną wieżowce.

O wywołaniu planu wywołania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma objąć obszar ulic: Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki mówiło się od roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą dokonać zmian w obecnym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w związku z planami budowy parkingu wielopoziomowego i zmianami wysokości zabudowy. Dokument ten ma objąć obszar, na którym znajduje się obecnie parking MTP. Targi planują sprzedaż nieruchomości. Przyszły inwestor mógłby opierać się na zasadzie dobrego sąsiedztwa i powołując się na sąsiedztwo biurowca przy ul. Grunwaldzkiej 22 czy hotelu Olimpia wybudować wysoki budynek. Plan miejscowy dla tego obszaru ma nawiązywać do tradycyjnej tkanki Łazarza, obok mamy kompleks City Park i stare koszary – wyjaśniał podczas październikowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

O przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wystąpiły zarówno Międzynarodowe Targi Poznańskie jak i Rada Osiedla Święty Łazarz.

Targi dopuszczają możliwość przeznaczenia terenu pod zabudowę mieszkaniową. Rada Osiedla Św. Łazarz wystąpiła z wnioskiem obawiają się, że w momencie, kiedy Targi sprzedadzą nieruchomość to potencjalny inwestor będzie mógł uzyskać pozwolenia na wybudowanie budynków zgodnie z otaczającą zabudową – tłumaczyła podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania Elżbieta Janas, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Opracowanie planu stworzy podstawę prawną dla możliwości zabudowy kwartału kontynuującego założenia i parametry zabudowy w sąsiedztwie, określenia zasad obsługi komunikacyjnej i infrastrukturalnej terenu, wdrożenia zasad ochrony związanych z wpisem do rejestru zabytków. Z uwagi na m.in. uwarunkowania komunikacyjne oraz przestrzenno-funkcjonalne terenu granica opracowania nie powinna obejmować fragmentów ulic: Grunwaldzkiej, Ułańskiej i Matejki oraz istniejącej zabudowy w północno-wschodniej oraz południowej części obszaru – dodaje Elżbieta Janas, dyrektor MPU.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta jednogłośnie zgodziła się, by sporządzony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu w obrębie ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Matejki.


Komentarze (3)

30-09-2017 08:03:44
@grunwald
Łazarz i Grunwald to dwa światy. Nie chcemt grunwaldzkich bloków na Łazarzu!
29-09-2017 01:16:00
Włodzimierz Nowak, Urbanator
Pomysł sprzedaży tego terenu "byle go zabudować" jest największym koszmarem jaki można sobie wyobrazić. Trudno o bardziej bezmyślne stanowisko w sprawie obsługi transportowej MTP. Ktoś naprawdę nie ma pojęcia o warunkach parkingowych oferowanych na zagranicznych imprezach targowych, gdzie parking na terenie targów to nieliczne miejsca dla prezesów firm, a pracownicy parkują zazwyczaj sporo dalej niż na rzeczonym terenie przy Matejki.
28-09-2017 19:36:43
grunwald
budowac nawet wysokosciowce to miasto a nie wies a radni niech u siebie w domach decyduja !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z kazaniem (ks. mitrat Paweł Minajew) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

29

sty

15:00
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego ul. Przybyszewskiego 37
Koncert noworoczny dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: