Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy, które będą mówić o godności kobiet" – odpust w MBB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy, które będą mówić o godności kobiet" – odpust w MBB
16-09-2017 21:47   Janusz Ludwiczak
– Jakże dzisiaj często możemy zobaczyć tatuaże na ludzkich ciałach, które są wyrazem słabości, jest to współczesny okultyzm – mówił ks. kanonik Mateusz Misiak, prepozyt poznańskiej Fary podczas sumy odpustowej, która została odprawiona w piątek w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

Święto swojej patronki obchodzili wierni z Parafii Matki Boskiej Bolesnej. W piątek odprawione zostały cztery msze święte. O godz. 8 odbyło się nabożeństwo, w którym udział wzięli uczniowie, znajdującej się na przeciwko szkoły katolickiej (Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Stanisława Kostki oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz). Dwie godziny później odprawiona została msza święta w intencji dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym, a popołudniu eucharystia z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia.

Główne uroczystości odbyły się wieczorem. Sumę odpustową o godz. 18 odprawił ks. ksiądz kanonik Mateusz Misiak – prepozyt poznańskiej Fary, który w kazaniu mówił o grzech współczesności.

Jakże dzisiaj często możemy zobaczyć tatuaże na ludzkich ciałach, które są wyrazem słabości, jest to współczesny okultyzm. W Poznaniu jest dzisiaj jest więcej poradni wróżek niż w średniowieczu było czarownic. To jest grzech współczesności. Jaka jest nadzieja? Właśnie w Matce Bożej. Ona jest dla nas ratunkiem – mówił w homilii ks. kan. Mateusz Misiak.

Kaznodzieja nawiązał również do Kongresu Kobiet, który odbył się w miniony weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nie są w Poznaniu potrzebne kongresy, które będą mówić o godności kobiet. Kobiety same doskonale odkrywają swój szacunek, godność i powołanie, tak jak zrozumiała to św. Urszula Ledóchowska, Emilia Sczaniecka – piękna działalność społeczna, narodowościowa, która pomagała rannym w Powstaniu Listopadowym. A cóż powiedzieć o błogosławionej Natalii Tułasiewicz, wspaniałej nauczycielce poznańskich szkół, która oddała życie czy nie wspomnieć o naszej poznaniance dr Wandzie Błeńskiej, która wiedziała, że dla Chrystusa trzeba jechać do dalekiej Ugandy i służyć najbardziej potrzebującym, nie bać się trądu, ale z ufnością i radością wierzyć, że Bóg pomoże. Kochane, obecne tutaj matki, babcie, siostry. Macie wspaniały wzór, w który się dzisiaj wpatrujecie – w Matkę Boską Bolesną. Ona jest dla was wsparciem. Jesteście potrzebne dzisiejszemu światu, by powiedzieć odwagi, mamy swoją godność – powiedział w kazaniu ks. Mateusz Misiak.

Na zakończenie nabożeństwa na wszystkich czekał poczęstunek: kawa i specjalny łazarski wypiek - tradycyjne warkocze z makiem oraz drożdżówki z serem Na tę okazję organizatorzy przygotowali dla parafian i gości ponad tysiąc porcji.

Na odpuście było coś miłego nie tylko dla ciała, ale też i dla ducha. Parafianie mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania przy MPK oraz spektakli, przygotowanych przez Piotra Witkowskiego i Leszka Rotha. Wystąpił również kilkudziesięcioosobowy dziecięco młodzieżowy zespół muzyczno wokalny "Mali Gronkowianie", który na piątkową uroczystość przyjechał aż z Podhala.


Komentarze (6)

21-09-2017 21:41:07
Bazyli
Dlaczego nie potrzebne są rozmowy o godności kobiet??? I to według nauki kościoła? Czy kobiety można poniżać, bić, nie liczyć się z nimi, wykorzystywać...? Gorsze są??? No tak! To Polska właśnie...
19-09-2017 23:38:55
łazarzanin
Drodzy Państwo o co tyle halo? Nie chcecie nie słuchajcie, nikt do niczego nie zmusza. Poza tym, gdzie polityka? Mówił by głosować na tą czy inną partię? Wg tego fragmentu - nie. Na obrazkach widać jaką ma siłę rażenia mają kaznodzieje. Ile ludzi, jaki tłum nieprzeliczony... Myślę, że to jest najlepsza recenzja na to co się dzieje w PLKrk. Śpiący księża, w śpiącym kościele... BTW Krk to chyba wyspa w Chorwacji :P.
19-09-2017 07:28:21
max
Gdyby geje i lesbijki nie byli dyskryminowani marsze nie byłyby potrzebne
19-09-2017 07:20:47
Negatyw
Z całą pewnością nie są potrzebne tęczowe marsze... (!!!).
18-09-2017 18:29:02
jaxa
Niech kościół pilnuje swoich spraw, a nie zajmuje się tym, co go nie dotyczy. Podobno nie ma się bawić w polityke, biskupi nakazali, prawda? Czy teraz biskup nie powinien ukarać tego księdza?
18-09-2017 14:47:55
eka z małeki
-akurat o godności KOBIET ma Krk najwięcej do powiedzenia!!!ciekawe skąd taka wiedza no chyba że z własnej jakże niechlubnej przecież historiiiii????!!!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: