Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Polityka: Mamy nowego wiceprezydenta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Polityka: Mamy nowego wiceprezydenta
31-07-2009 15:58   Janusz Ludwiczak
Dotychczasowy radny PO Sławomir Hinc został nowym zastępcą prezydenta Poznania. Zastąpi na tym stanowisku zmarłego w połowie czerwca Macieja Frankiewicza. Wiceprezydent Sławomir Hinc, który stanowisko obejmie 5 sierpnia zajmie się sprawami oświaty, kultury i sportu. Miejsce dotychczasowego radnego zajmie Marek Sternalski, który miał kolejny wynik w wyborach samorządowych w 2006 roku.

Od środy nieoficjalnie, a od czwartkowej konferencji oficjalnie wiadomo, że Prezydent Poznania Ryszard Grobelny mianował dotychczasowego radnego PO Sławomira Hinca na stanowisko swojego zastępcy.

Sławomir Hinc zastąpi na tym stanowisku zmarłego w połowie czerwca wiceprezydenta Macieja Frankiewicza. Nowy wiceprezydent zajmie się sprawami oświaty i kultury, a w późniejszym okresie także zadaniami sportowymi.

Sławomir Hinc ma 34 lata i mieszka w Poznaniu. Ukończył socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w 2000 r., a w 2005 obronił pracę doktorską na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM i uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pracował w kórnickim Urzędzie Miejskim jako rzecznik prasowy oraz kierownik Referatu Promocji Gminy i Pozyskiwania Funduszy Pozabudżetowych. Obecnie jest dyrektorem Centrum Badań i Monitorowania Jakości w Poznaniu, prowadzi zajęcia ze studentami w Instytucie Socjologii UAM, jest również asystentem Wicemarszałka Senatu RP prof. Marka Ziółkowskiego oraz członkiem redakcji Magazynu Jakości - Biznes Wielkopolska.
W 2006 r. został wybrany do Rady Miasta Poznania jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Dotychczas pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury i Nauki, wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania, oraz był członkiem Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Polityki Przestrzennej.
Sławomir Hinc ma żonę i trójkę dzieci.

Miejsce radnego Sławomira Hinca zajmie Marek Sternalski, który miał kolejny wynik w wyborach samorządowych w 2006 roku.


Komentarze (1)

31-07-2009 17:51:29
max
To było do przewidzenia. Wąpie, by PO poparło Grobelnego w przyszłorocznych wyborach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: