Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia"
29-08-2017 23:33   Janusz Ludwiczak
Plac przed dawnym kinem Olimpia, gdzie obecnie mieści się Scena Robocza i centrum teatrów niezależnych po raz drugi zamienił się w skwer sąsiedzki. Dzieci wraz z artystą Miłoszem Flisem w każdy weekend lipca i sierpnia tworzyły tam wielkoformatowe rzeźby, które zmieniły plac w magiczną krainę wypełnioną zwierzętami i postaciami stworzonymi przez dziecięcą wyobraźnię. Organizatorzy w każdy weekend wakacji przygotowali dla dzieci warsztaty teatralne i różnego rodzaju animacje.

Warsztaty rzeźbiarskie, teatralne, żonglowania, gry i zabawy oraz różnego rodzaju animacje – to wszystko czekało na najmłodszych w każdy weekend lipca i sierpnia w "Krainie Olimpia", która powstawała na placu przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej.

Tak jak w zeszłym roku punktem wyjścia była niezwykła, dziecięca kreatywność w wymyślaniu nowych, magicznych światów i ich naturalna skłonność do budowania baz w krzakach lub pod stołem, w celu ukrycia się przed kontrolującym okiem dorosłych, w celu bawienia się w zabawy nie narzucone a stwarzane przez dzieci. Celem projektu było stworzenie wraz z zaproszonym artystą (Miłoszem Flisem) projektów a następnie wielkoformatowych rzeźb, które wykreowane przez dzieci i umieszczone na dziedzińcu pośród nieregularnych betonowych wysp, między lub na drzewach a może na dachu, przeobrażą Krainę Olimpię w magiczną przestrzeń, galerię wypełnioną zwierzętami i postaciami wyjętymi wprost z dziecięcej wyobraźni – wyjaśnia Dominika Mądry z Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci również warsztaty teatralne. Na zakończenie w niedzielę odbył się wielki piknik, podczas którego odbył się spektakl "MiMi czarodzieje" w reż. Magdaleny Płanety, a także koncert zespołu Wulkan i zabawa z dj.

Projekt "Kraina Olimpia", realizowany był przez Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, które przekazało 47,5 tys. zł dotacji w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

28

lis

17:00
XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II Gimnazjum nr 51 ul. Potockiej 38
Konsultacje społeczne ws. przebudowy ulicy Kolejowej
► więcej szczegółów

29

lis

do 01-12-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: