Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na placu przy zbiegu Matejki i Grunwaldzkiej powstała "Kraina Olimpia"
29-08-2017 23:33   Janusz Ludwiczak
Plac przed dawnym kinem Olimpia, gdzie obecnie mieści się Scena Robocza i centrum teatrów niezależnych po raz drugi zamienił się w skwer sąsiedzki. Dzieci wraz z artystą Miłoszem Flisem w każdy weekend lipca i sierpnia tworzyły tam wielkoformatowe rzeźby, które zmieniły plac w magiczną krainę wypełnioną zwierzętami i postaciami stworzonymi przez dziecięcą wyobraźnię. Organizatorzy w każdy weekend wakacji przygotowali dla dzieci warsztaty teatralne i różnego rodzaju animacje.

Warsztaty rzeźbiarskie, teatralne, żonglowania, gry i zabawy oraz różnego rodzaju animacje – to wszystko czekało na najmłodszych w każdy weekend lipca i sierpnia w "Krainie Olimpia", która powstawała na placu przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej.

Tak jak w zeszłym roku punktem wyjścia była niezwykła, dziecięca kreatywność w wymyślaniu nowych, magicznych światów i ich naturalna skłonność do budowania baz w krzakach lub pod stołem, w celu ukrycia się przed kontrolującym okiem dorosłych, w celu bawienia się w zabawy nie narzucone a stwarzane przez dzieci. Celem projektu było stworzenie wraz z zaproszonym artystą (Miłoszem Flisem) projektów a następnie wielkoformatowych rzeźb, które wykreowane przez dzieci i umieszczone na dziedzińcu pośród nieregularnych betonowych wysp, między lub na drzewach a może na dachu, przeobrażą Krainę Olimpię w magiczną przestrzeń, galerię wypełnioną zwierzętami i postaciami wyjętymi wprost z dziecięcej wyobraźni – wyjaśnia Dominika Mądry z Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci również warsztaty teatralne. Na zakończenie w niedzielę odbył się wielki piknik, podczas którego odbył się spektakl "MiMi czarodzieje" w reż. Magdaleny Płanety, a także koncert zespołu Wulkan i zabawa z dj.

Projekt "Kraina Olimpia", realizowany był przez Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, które przekazało 47,5 tys. zł dotacji w ramach konkursu Centrum Warte Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: