Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedłużą przejście na Moście Dworcowym do dworca - za ponad milion złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedłużą przejście na Moście Dworcowym do dworca - za ponad milion złotych
24-08-2017 11:34   Janusz Ludwiczak
Ponad milion złotych będzie kosztować budowa nowego przejścia dla pieszych od przystanku tramwajowego "Poznań Główny" do północnej strony Mostu Dworcowego.

Jak już informowaliśmy na początku lipca, przy okazji otwarcia nowego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów przez ul. Matyi na wysokości dawnego dworca PKS wiceprezydent Maciej Wudarski ogłoszenie przetargu na budowę brakującej 1/3 przejścia przy dworcu Poznań Główny.

Realizacja jest rozszerzeniem spełnionej już obietnicy złożonej mieszkańcom przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania. Polegała ona na wybudowaniu przejścia łączącego przystanki tramwajowe z południową częścią Mostu Dworcowego w 2015 r., co ułatwiło i znacznie skróciło drogę osobom udającym się na poznański dworzec. Wbrew obawom poprzednich władz nie wpłynęło ono na pogorszenie się płynności jazdy samochodów i powstawanie korków – przekonywał Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Poznańskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęły właśnie przetarg na tą inwestycję, którą za 1 027 063,71 zł zrealizuje spółka Infrakom z Kościana. Dla porównania budowa obecnego przejścia dla pieszych po południowej stronie kosztowała 426 072 zł.

Jak wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśnia, że tak wysokie koszty realizacji inwestycji wynikają z konieczności wyniesienia jezdni o blisko pół metra pomiędzy dylatacją Mostu Dworcowego a ulicą Towarową. Przeprogramowana będzie musiała zostać również sygnalizacja świetlna, a ponadto wybudowany zostanie przejazd dla rowerzystów.

Środki na budowę przejścia naziemnego pochodzą z poprawki budżetowej zgłoszonej przez radnego Prawa do Miasta Tomasza Wierzbickiego. Na ten cel przeznaczono 1,2 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 60 dni od dnia podpisania umowy przez wykonawcę, czyli do końca października.


Komentarze (3)

05-09-2017 21:18:07
zawiedziony pasażer
Kiedy Poznań odzyska z powrotem Stary Dworzec PKP? W Poznaniu dworzec główny był jeden a nie taki jak dzisiaj, w przedsionku prywatnego centrum handlowego...
25-08-2017 14:51:07
mk35
Oprócz samego przejścia będzie remontowany też cały chodnik po północnej stronie Mostu Dworcowego i zrobiony będzie tam ciąg pieszo-rowerowy. Stąd taka cena.
24-08-2017 18:33:34
werserk
Powiedzcie mi- co takiego super drogiego jest w wymalowaniu pasów, postawieniu sygnalizacji etc, że kosztuje to 1 000 000 PLN!? Za bańkę to możnaby mieć dużą willę...
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: