Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PIM ogłosił drugi przetarg na modernizację kąpieliska przy Arenie. W poprzednim nie było chętnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PIM ogłosił drugi przetarg na modernizację kąpieliska przy Arenie. W poprzednim nie było chętnych
11-08-2017 21:44   Janusz Ludwiczak
Ani jedna oferta wykonawcy nie wpłynęła do przetargu na modernizację pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły drugi przetarg na tą inwestycję.

W lipcu Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację pływalni letniej w Parku Kasprowicza, jednak do 4 sierpnia (czyli terminu nadsyłania zgłoszeń) nie wpłynęła żadna oferta.

Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. działając jako Inwestor Zastępczy Miasta Poznania w ramach realizacji w.w. zamówienia, na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych informuje o unieważnieniu procedury, ze względu na fakt, że nie została złożona żadna oferta (ustawa Prawo zamówień publicznych: nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu) – informuje PIM.

Ogłoszony został drugi przetarg na modernizacje kąpieliska przy Arenie. PIM czeka na oferty wykonawców do 24 sierpnia.

Jak zapewnia miasto w Parku Kasprowicza będziemy mogli znów popływać na początku lipca przyszłego roku. Zmodernizowane zostaną m.in. niecki basenowe brodzika i basenu pływackiego oraz niecka basenu do zjeżdżalni. Zamontowane zostaną dodatkowe atrakcje wodne. Modernizację przejdzie także budynek socjalno-administracyjno-szatniowy. Istotnym elementem projektu będzie również zagospodarowanie terenu wraz z budową toru do street workout i boiska do koszykówki – informuje Krzysztof Kaczanowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do końca maja przyszłego roku na zrealizowanie inwestycji, a końcowe odbiory techniczne mają nastąpić do końca czerwca 2018, tak by na przyszły sezon pływalnia w Parku Kasprowicza znów mogła być otwarta.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji przebudowane zostaną wszystkie baseny, wraz z kompleksową wymianą niecki. Po przebudowie głębokość dużego basenu będzie wynosić od 1,2 do 1,4 m, a część średniego basenu zostanie zasypana. W jego miejscu zbudowane zostaną podziemne zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawi się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpi zjeżdżalnia falista.

W ramach inwestycji, która wyniesie w sumie 14 mln zł (z czego 7 mln zł w tym roku) wymieniona zostanie nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, pojawi się też boisko do gry w bule i plac do street workoutu.

Dodajmy, że jeszcze rok temu plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. POSiR zlecił nawet wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W obronie pływalni stanęła nawet Rada Osiedla Św. Łazarz, która zbierała podpisy pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w jedną lipcową niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów. Ostatecznie POSiR wycofał się z planów zasypania basenów.

Czy kąpielisko przy Arenie będzie dostępne znów latem przyszłego roku? Przekonamy się pod koniec czerwca 2018 roku.


Komentarze (3)

14-08-2017 19:49:51
Mieszkaniec
To dzieki radzie nie ma baseniu. Rada byla za projektem zasypania basenow a jak bylo zorganizowane spotkanie to sama sie wyparla. Dzieki radnym basen nie jest otwarty w tym roku. Autor tekstu wie o co chodzi bo byl na spotkaniu a mimo wszystko podlizuje sie radzie jak ogorek kaczorowi
12-08-2017 10:45:09
Miki
Dlaczego wszystkie baseny takie płytkie?! Przy takiej głębokości w ogóle nie będzie można skakać na główkę - beznadzieja ... Tylko Termy w tym mieście mają mieć możliwość skakania?
11-08-2017 21:50:33
ŁazarzAnka
Będzie jak z Kolejową... teraz oferty okażą się za drogie, będzie 3 przetarg, i tak w kółko... za rok kąpielisko będzie zamknięte. Szkoda, pływalnia mogła być otwarta również w tym roku w wakacje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: