Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radiowóz Straży Miejskiej jeździł alejkami w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radiowóz Straży Miejskiej jeździł alejkami w Parku Kasprowicza
07-08-2017 01:14   Janusz Ludwiczak
Ok. 16:30, niedzielne popołudnie, słonko, ciepło. Dwie strażniczki miejskie w służbowym aucie bohatersko przeciskają się wąskimi ścieżkami w parku Kasprowicza spychając matki z wózkami oraz resztę spacerowiczów na trawę – pisze na Nieformalnej Grupie Łazarskiej Piotr Spychała.
– Rada Osiedla Św. Łazarz dofinansowała w ubiegłym roku zakup rowerów przez Straż Miejską, niestety żadnego strażnika na rowerze jeszcze nie widziałam... – komentuje radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

O sprawie poinformował mieszkaniec Łazarza, który w niedzielę między godz. 16 a 17 spacerował po Parku Kasprowicza.

Dwie strażniczki miejskie w służbowym aucie bohatersko przeciskają się wąskimi ścieżkami w parku Kasprowicza spychając matki z wózkami oraz resztę spacerowiczów na trawę – pisze na Nieformalnej Grupie Łazarskiej Piotr Spychała.

Zdania mieszkańców w tej sprawie są podzielone.

Przecież w większości polskich miast mniejszych, większych patrole policji czy straży miejskiej jeżdżą samochodami po parkach, nie wiem skąd zaskoczenie i "obwinianie" pań w aucie, skoro to ich praca i odgórny nakaz – uważa Kasia Maszewska.

Te dwie przeklinane przez was strażniczki mogą uratować komuś życie, oby nie musiały... waszym dzieciom. Osobiście widziałam w ubiegłym roku jak takie właśnie strażniczki dopadły pedofila, który w biały, równie słoneczny dzień wciągnął w krzaki 7-letnią dziewczynkę. Więc zanim zaczniecie opowiadać te bzdury, ruszcie wyobraźnię... – przekonuje Magdalena Skrzypczak.

Mogli by po prostu zaparkować przed parkiem i nie jeździć autem po chodniku jak królowie. Wtedy mogą naprawdę kogoś zaskoczyć. Ale ja myślę, że oni robią i to i to – sądzi Maciej Thiem

Rok temu Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 4,5 tys. złotych na zakup rowerów dla Straży Miejskiej.

Rada osiedla dofinansowała w ubiegłym roku zakup rowerów przez SM, niestety żadnego strażnika na rowerze jeszcze nie widziałam... – komentuje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Ano właśnie. Gdzie ten rower jest? Straż Miejska Miasta Poznania prosimy o jakieś foto chociaż. Służby typu Policja czy Straż Miejska mają dbać o bezpieczeństwo wszystkich obywateli, a nie swoją własną wygodę. O rozjeżdżaniu alejek w Parku nie wspomnę. Z tego co wiem strażniczki na akcję nie jechały, tylko prawdopodobnie na patrol. Albo tak było szybciej i kompletnie nieekologicznie. Nawet jeśli by kogoś zatrzymały na akcji, to nie mogą chwilę poczekać? – dodaje radna Agnieszka Glapa.

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy Straż Miejską. Czekamy na odpowiedź.


Fot: Piotr Spychała/Nieformalna Grupa Łazarska

ZOBACZ TAKŻE: Drogówka na rowerach

ZOBACZ TAKŻE: Radiowóz municypalnych pędził 124 km/h do... pogryzienia przez yorka

ZOBACZ TAKŻE: Strażnicy miejscy pomogli pieszemu, który przewrócił się - mężczyzna nie poruszał się

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkaniec: "Tak parkuje Straż Miejska - na chodniku". SM: "Wypadek przy pracy"

ZOBACZ TAKŻE: Dzięki czujności operatora monitoringu zatrzymano złodzieja

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

ZOBACZ TAKŻE: Dworzec Zachodni: Zażył dopalaczy, dostał zapaści {FILM}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

07-08-2017 23:47:46
Tomcio z Łazarza
Mam nadzieję, że na oryginale tego zdjęcia widać dokładnie numer rejestracyjny pojazdu, a dzięki danym EXIF zdjęcia (lokalizacja oraz dokładny czas wykonania zdjęcia) da się ustalić personalia osoby kierującej tym pojazdem. Następnie Wydział Ruchu Drogowego Policji wysyła mandat karny za złamanie zakazu wprowadzonego znakiem B-1 (bo sami strażnicy SM nie są zdolni podjąć takiej decyzji), a później obie panie odpowiadać powinny dyscyplinarnie za łamanie przepisów prawa i umawiać się do Biura Pośrednictwa Pracy - ktoś rzodkiewki też musi sprzedawać albo sprzątać psie kupki... Tyle w temacie...
07-08-2017 17:48:39
morlock
@pieszy z Łazarza i @Do pieszy z Łazarza. Jeśli w istocie był to przejazd interwencyjny to Panie winny poruszać się przy włączonej sygnalizacji alarmowej - "kogutach". Jeśli nie bo... tak to dziś na dywanik do szefa i od jutra na rowerki. A najlepiej od tego listopada do lutego przyszłego roku. Ps. Jakąś inną jadłodajnie sobie SM znalazło bo od dawna nie czają się po łazarskich bramach czyhając na babusie zbiegłe o kulach na czerwonym? Nie żebym zaraz zapraszał ale czegoś mi w naszym, codziennym folklorze brakuje.
07-08-2017 15:50:09
Do pieszy z Łazarza
Jest Pan/Pani jedyny/a na ponad 30.000 łazarzan, który SM widział na rowerach. W niedzielę są patrole interwencyjne?
07-08-2017 11:45:14
pieszy z Łazarza
Widać że radne osiedlowe niezbyt często poruszają się po całym Łazarzu , bo ja widziałam strażniczki/ków na rowerach.Ponadto jeżeli to była niedziela to jest to patrol interwencyjny - miejski .
Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: