Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Awaria wodociągowa na Głogowskiej usunięta. Tramwaje znów jeżdżą główną ulicą Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Awaria wodociągowa na Głogowskiej usunięta. Tramwaje znów jeżdżą główną ulicą Łazarza
06-08-2017 14:34   Janusz Ludwiczak
W niedzielę po godz. 13 udało się usunąć awarię wodociągową, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Tramwaje linii nr 5, 8, 11, 14 oraz autobusy "za tramwaj" linii T6 wróciły na swoje trasy. Nadal jednak z objazdu przez Berwińskiego i Matejki muszą korzystać kierowcy.

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1.

Pęknięciu uległa rura o średnicy 400 mm, co spowodowało potężną wyrwę w jezdni, w skutek czego zalanie całej szerokości drogi oraz poważne utrudnienia w ruchu. Siła wypływającej wody była tak duża, że spowodowała również uszkodzenie torowiska – informuje st. str. Kamil Sójka z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Objazdami kursowały tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jeździły przez Głogowską, Matejki i Kasprzaka do węzła "Głogowska/Hetmańska".

Ekipy Aquanetu przez całą sobotę i niedzielny poranek usuwały awarię. Pierwotnie utrudnienia na Głogowskiej miały potrwać nawet do wtorku. Jednak awaria wodociągowa na Głogowskiej została usunięta znacznie wcześniej.

Na skutek eksploatacji uszkodzeniu uległa rura wodociągowa o średnicy 450 mm. Włożyliśmy sporo pracy by usunąć szybką tą awarię. Wymieniliśmy 7 metrów rury – powiedziała Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

W niedzielę po godz. 13 przywrócono normalny ruch na Głogowskiej. Na swoje trasy wróciły tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14. Również autobusy "za tramwaj" linii T6 dojeżdżają już normalnie z ronda Rataje przez Królowej Jadwigi, Matyi, Most Dworcowy pod Dworzec Zachodni.

Nadal jednak z objazdu muszą korzystać kierowcy. Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięta jest ulica Głogowska pomiędzy Wyspiańskiego a Niegolewskich. Objazd prowadzi ulicami: Berwińskiego i Matejki. Do czasu naprawienia jezdni autobusy linii nocnych nr 238, 249 i 252 w kierunku Hetmańskiej będą jeździć objazdem przez Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Kasprzaka, Chociszewskiego i Głogowską. Na trasie objazdu "nocki" będą zatrzymywać się na przystankach autobusów linii nr 64.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamieniła się w rwący potok

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Ulica zamknięta, tramwaje linii 5, 8, 11 i 14 jadą objazdami

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zapadała się już w 1931 roku!

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: