Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła miejska wypożyczalnia skuterów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła miejska wypożyczalnia skuterów
01-08-2017 00:39   Janusz Ludwiczak
Wystartował scooter-sharing, czyli miejska wypożyczalnia skuterów elektrycznych.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że od października poznaniacy będą korzystać z car-sharingu, czyli systemu wypożyczalni samochodów. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 200 aut, z czego 20 elektrycznych i 180 hybrydowych. Więcej w artykule: Powstanie wypożyczalnia miejskich samochodów.

Teraz miasto uruchomiło scooter-sharing. Od poniedziałku można korzystać z wypożyczalni skuterów elektrycznych.

Dajemy poznaniakom nową możliwość szybkiego i wygodnego przemieszczania się po mieście. Co ważne, skutery te są w pełni przyjazne dla środowiska - nie emitują żadnych spalin i są bardzo ciche. Świetnie sprawdzają się na zatłoczonych ulicach, więc w wielu miastach funkcjonują już systemy podobne do tego, który dziś startuje w Poznaniu. Jestem przekonany, że będą się cieszyć ogromną popularnością wśród mieszkańców – zapewnił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Operator car-sharingu udostępni do końca sezonu, który potrwa do końca listopada 15 skuteterów. W przyszłym roku Blinkee powiększy flotę o kolejne skutery, nawet do 300.

Aby wypożyczyć skuter, wystarczy zarejestrować się w systemie za pośrednictwem aplikacji Blinkee lub strony www.blinkee.pl, zlokalizować dostępny w okolicy pojazd i dokonać rezerwacji. Po zakończonej jeździe można pozostawić go w dowolnym miejscu w obrębie mapy dostępności skuterów. Oznacza to, że nie trzeba szukać konkretnego punku, jak w przypadku wypożyczalni rowerów miejskich.

Jest to rzecz, która powinna ucieszyć wszystkich. Niewątpliwie jest to propozycja dla tych, którym z różnych względów nie odpowiada jazda na rowerze, a jednocześnie chcieliby ograniczyć jazdę samochodem po mieście. Mam też nadzieję, że skutery staną się częścią poznańskiej turystyki, tak jak w filmie "Rzymskie wakacje", w którym Gregory Peck woził po mieście, takim właśnie skuterem, Audrey Hepburn. Ja na pewno zabiorę swoją żonę na taką wycieczkę po Poznaniu – stwierdził Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Za minutę jazdy skuterem użytkownik będzie musiał zapłacić 69 groszy, przy czym maksymalna opłata za cały dzień to 69 zł. Po około 100 minutach jazdy naliczanie opłat zostaje wstrzymane i dalsza jazda odbywa się już za darmo, bez względu na liczbę wypożyczonych przez użytkownika pojazdów w danym dniu. Istnieje również możliwość postoju, czyli zarezerwowania skutera na dłuższy czas - w takim przypadku opłata wynosi 9 groszy za minutę. Studenci oraz seniorzy mogą liczyć na 15% zniżki, a każdy nowy użytkownik systemu po dokonaniu pierwszej wpłaty w wysokości min. 30zł, otrzyma 30 minut gratis. W przypadku wykorzystania środków na koncie skuter się nie zatrzyma - użytkownik po prostu wejdzie na ujemne saldo.

Wszystkie skutery są ubezpieczone. Każdego dnia po mieście porusza się serwis, który uzupełnia rozładowane baterie, a przy okazji dokonuje szybkiego przeglądu każdego skutera. Użytkownik może mieć więc pewność, że pojazd, na który wsiada, jest sprawny i bezpieczny. Każdy skuter wyposażony jest w 2 kaski oraz jednorazowe czepki higieniczne. Dodatkowo na kierownicy każdego pojazdu zamontowany jest uchwyt na telefon z wejściem USB, by w trakcie jazdy móc doładować telefon.


R E K L A M A

Fot: Joanna Żeberek/Urząd Miasta Poznania

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie wypożyczalnia miejskich samochodów

Komentarze (1)

01-08-2017 18:34:48
sine nobilitate
Dlaczemu te ciapy robią wszystko od doopy strony? Może wpierw założyć darmowe parkingi dla aut przy tramwajowych/autobusowych pętlach na wlotach do Poznania. Później no niech im - stacje rowerowe i kolejne motoelektromobilowe ... und przy okazji 200 aut na wynajem dla Poznaniaków na deser. Sens i logika? O kant? Jak najbardziej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: