Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 13 tysięcy osób stworzyło pod Areną "Łańcuch światła" w obronie sądów {GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 13 tysięcy osób stworzyło pod Areną "Łańcuch światła" w obronie sądów {GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO}
22-07-2017 23:23   Janusz Ludwiczak
Przed Areną w Parku Kasprowicza odbył się kolejny wiec w obronie niezależności sądów zagrożonych upolitycznieniem przez ustawy Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczyło w nim przynajmniej kilkanaście tysięcy ludzi.

Protesty w obronie trójpodziału władz i niezależnego wymiaru sprawiedliwości odbywają się od tygodnia, od momentu uchwalenia przez parlament ustaw zmieniających zasady wyłaniania Krajowej Rady Sądownictwa. Głosy sprzeciwu nasiliły się po przyjęciu ustawy o Sądzie Najwyższym, która de facto umożliwia usunięcie wszystkich sędziów i powołanie nowych zależnych od ministra sprawiedliwości. Do tej pory w Poznaniu manifestanci spotykali się na Placu Wolności i w Parku Mickiewicza. Tym razem oburzeni działaniami polityków PiS spotkali się w Parku Kasprowicza. Według policji zgromadziło się tu około 13 tysięcy ludzi.

Mimo obecności polityków opozycji, w tym prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i przewodniczącego Nowoczesnej Ryszarda Petru, organizatorzy podkreślają obywatelski charakter protestu. Przemawiali głównie przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości - dziekan poznańskiej Rady Adwokackiej czy wywodzący się z Poznania rzecznik Sądu Najwyższego - a także zwykli Poznaniacy. Podkreślano niekonstytucyjny charakter zmian wprowadzonych przez Sejm, domagano się ich zawetowania przez Prezydenta RP. Zgromadzeni ludzie wznosili okrzyki "Wolne sądy", "Chcemy veta", "Nie ma zgody na takie metody". Manifestację zakończył "Łańcuch światła" czyli zapalenie świec i lampek w obronie niezależnego polskiego sądownictwa.

Jutro o godz. 21 przed Areną odbędzie się kolejna manifestacja.

Współpraca eRTe


Fot: Andrzej Radwański (1,2-34), Danuta S ANAD (1,35-46)

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Kasprowicza odbędą się protesty w obronie sądów

Komentarze (8)

23-07-2017 15:19:16
Poznaniak, nie Mankalment
W parkach nie powinny być organizowane demonstracje, wielotysięczne manifestacje itp. W parkach należy zachować spokój i ciszę. Takie są przepisy. Parki służą rekreacji i wypoczynkowi i należy w nich ograniczać hałas oraz uniemożliwiać działania, zakłócajace wypoczynek.
23-07-2017 14:20:29
Monia
A widzisz tam gdzieś KOD?? No tak zapewne przyszły też 20 i 30-letni komuchy. Ten mały na zdjęciu napewno był SBkiem i sprawcą zamachu smoleńskiego. Tak byłam na wyborach. Politycy PiS łamią niestety prawo i konstytucję. Reforma sądownictwa jest potrzebna ale nie przygotowywana w taki sposób na kolanie, z błedami w pospiechu
23-07-2017 13:57:42
Sławek
Dzięki za spokój po 22! Protestować w Polsce każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej... Można też się tym się pochwalić na stronie lazarz.pl ale wypada znać słowa, jakich się używa... Słowa m a n k a l m e n c i nie ma języku polskim. Istnieje natomiast malkontenctwo, czyli: malkontenci! Pozdrawiam! PS. Ilu z protestujących było na ostatnich wyborach?
23-07-2017 13:25:27
Łazarz_KING
@Marta: Jak juz to malkontenci a nie "manklamenci". Gdzie byłaś Marto jak PO/PSL okradało nasz kraj przez 8 lat rządów ? Gdzie byłaś jak ich niezawisłe sądy wydawały niesłuszne wyroki ? Gdzie wtedy byli KODziarze i Obywatele RP ???? Przypomnę: PRZY KORYCIE !!!!
23-07-2017 10:32:43
Ortograf
Ciekawe, Marto, kim są "mankalmenci"...
23-07-2017 09:05:31
poznanianka
Tak trzymać.Jesteśmy wszyscy, młodzi i starsi.Rozumiemy powage działan.Coraz z większym zrozumieniem przekazuje sie nam Polakom interpretacje prawa. Jakie mamy m.in. prawa , ale też obowiązki.
23-07-2017 09:00:29
Andrzej
:)
23-07-2017 07:29:15
Marta
Byłam. Było bardzo kulturalnie. Mieszkańcy nie powinni narzekać, po 22 był już spokój. Można można... trzeba protestować w ważnej dla nas sprawie. Ale mankalmenci oczywiście się znajdą...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: