Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby zastąpiły wahadła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby zastąpiły wahadła
21-07-2009 23:46   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczął się remont torowiska na ulicy Pułaskiego. W związku z tym swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 9 i 11. Mieszkańcy Sołacza i Bonina musieli się więc przesiąść do 3 tramwajów wahadłowych kursujących co 12 minut na linii "W". To jednak nie koniec zmian w poznańskiej komunikacji. Od 7 do 9 sierpnia remontowane będą zwrotnice wjazdowe na trasę PeSTki. Trasy zmienią wtedy tramwaje linii nr 9, 10, 11, 12, 14, 15 i 16.

Przez trzy tygodnie mieszkańcy Sołacza i Bonina oraz pasażerowie jadący np. w kierunku Uniwersytetu Przyrodniczego zmuszeni będą do korzystania zamiast z "dziewiątki" i "jedenastki" z tramwajów linii W, kursujących wahadłowo od pętli Piątkowska do skrzyżowania alei Wielkopolskiej z ulicą Pułaskiego. Jednak dalej podróż trzeba kontynuować autobusami linii nr 69 i 78 do Ronda Kaponiera lub autobusem linii nr 60 w kierunku Garbar. Można też do Most Teatralnego przejść po prostu "z buta".

Aż do 6 sierpnia tramwaje linii nr 9 kursować będą objazdem przez "Teatralkę", Roosevelta, a dalej trasą PeSTki na Osiedle Jana III Sobieskiego. Natomiast "jedenastka" zamiast jechać prosto ulicą Roosevelta skręca w Dąbrowskiego i kończy swoją trasę na Ogrodach.

To nie koniec zmian w komunikacji miejskiej. Od 7 do 9 sierpnia, jak też już wcześniej informowaliśmy rozpocznie się wymiana zwrotnic wjazdowych i wyjazdowych na trasie PST i przy ul. Roosevelta. W związku z tym zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 9, 10, 11, 12, 14, 15 i 16. Od pętli Os. Sobieskiego trasą PST do skrzyżowania z ulicą Roosevelta kursować będą tramwaje wahadłowe. Już teraz przy zjeździe z trasy szybkiego tramwaju ułożone zostały tymczasowe płyty betonowe, które wykorzystaną do tymczasowego przystanku dla "wahadła".
MPK i ZTM uruchomią także prawdopodobnie autobusową komunikację zastępczą z pętli Piątkowska do Ronda Kaponiera. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Jak najlepiej dojechać na Sołacz, Bonin i Winiary?:

  • tramwajem linii nr 11 lub 2 i 17 do Rynku Jeżyckiego i dalej autobusem linii nr 64
  • autobusami linii nr 78 z Ronda Kaponiera lub linii nr 60 z Małych Garbar
  • tramwajami linii nr 9, 10, 12, 14, 15, 16 i dalej autobusami linii nr 82, 90 ze Słowiańskiej lub linii nr 68, 72, 83 i 91 ze stacji Al. Solidarności


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: