Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kampania Przeciw Homofobii będzie miała oddział w Poznaniu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kampania Przeciw Homofobii będzie miała oddział w Poznaniu?
21-07-2009 23:34   Janusz Ludwiczak
Oddział Kampanii Przeciw Homofobii, ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego, działającej przeciwko dyskryminacji m.in. lesbijek i gejów powstanie prawdopodobnie w Poznaniu.

W najbliższy poniedziałek, 27 lipca o godz. 18:00 w Hallo Cafe przy ulicy Rybaki 22 odbędzie się spotkanie otwarte założycielskiej Grupy Inicjatywnej KPH Poznań, na którym obecny będzie znany polski działacz gejowski Robert Biedroń.

Wszystko wskazuje na to, że w Poznaniu powstanie oddział Kampanii Przeciw Homofobii, ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego, działającej przeciwko dyskryminacji m.in. lesbijek i gejów. Organizacja ma już siedem oddziałów w kilku polskich miastach: Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, na Śląsku, w Szczecinie, Warszawie i Toruniu.

Kampania Przeciw Homofobii (KPH) powstała w 2001 roku. Organizacja zajmuje się kształtowaniem podstaw tolerancji i przełamywaniem uprzedzeń i stereotypów wobec osób bi- i homoseksualnych. KPH do tej pory zorganizowała wiele akcji edukacyjnych i społecznych. Co roku organizuje festiwal "Kultura dla Tolerancji" w Krakowie. Organizacja już wkrótce przeprowadzi także szkolenia z zakresu tolerancji dla pomorskich policjantów.

Jednak czy Poznań jest miastem tolerancyjnym? W listopadzie zeszłego roku już po raz piąty przeszedł Marsz Równości, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób. Uczestnicy demonstracji protestowali przeciwko dyskryminacji różnych grup społecznych – osób o innym kolorze skóry, wyznania, orientacji seksualnej czy niepełnosprawności.

W maju w Poznaniu odbył się "Ninio knows how! Festiwal". Organizatorzy festiwalu chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko dyskryminacji słonia Ninio mieszkającego w słoniarni Nowego Zoo i oskarżanego przez radnego Michała Grzesia o homoseksualizm. Przez 10 dni w ramach festiwalu odbywały się wernisaże, benefisy, koncerty czy noc w rytmach latino.
Wkrótce odbyć ma się druga edycja festiwalu, na której pojawić ma się m.in. poseł Janusz Palikot oraz piosenkarka Kora.


Komentarze (1)

23-07-2009 22:33:42
przem
Miejmy nadzieje, ze poznanski oddzial KPH powstanie. Skoro w innch miastach oddzialy juz istnieja, to dlaczego Poznan ma byc gorszy. Istotne jest, aby byl on poprzez swoja dzialalnosc zauwazalny. Bardzo wazne jest tez to, aby w swojej pracy, inicjatywach i przedsiewzieciach - przynajmniej w poczatkowym okresie swojego istnienia - mial czynna pomoc i wsparcie znanych i doswiadczonych dzialaczy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: