Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Matejki - ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Matejki - ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania
07-07-2017 06:47   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej do końca września piesi zyskają lepszą drogę do chodzenia na Matejki. ZDM ogłosił przetarg na remont chodnika po zachodniej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy Skrytą a Grunwaldzką.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu robót budowlanych, polegających na wymianie nawierzchni chodnika w strefie płatnego parkowania ul. Matejki (odc. od wjazdu przy nr 65 do ul. Grunwaldzkiej); str. Zachodnia” oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi.

Zarząd Dróg Miejskich czeka na oferty firm do 19 lipca. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 29 września na zrealizowanie inwestycji.

Remont chodnika na ulicy Matejki sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Podobną inwestycję zrealizowano w roku ubiegłym na ulicy Konopnickiej oraz Orzeszkowej.

Rocznie dzięki funkcjonowaniu strefy do budżetu miasta wpływa ok. 20 milionów złotych. Od tego roku część ze wspomnianej kwoty, zgodnie z decyzją miejskich radnych, będzie wydawana na poprawę stanu ulic znajdujących się w strefie. Taką propozycję złożył radny Łukasz Mikuła – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kluczowe stało się wprowadzenie w tym roku stałego mechanizmu budżetowego, który z automatu przeznacza około 20 procent wpływów ze strefy na inwestycje i remonty wskazywane przez rady osiedli objętych tym obszarem, czyli Stare Miasto, Jeżyce i częściowo Łazarz. Chcemy pokazać, że strefa nie jest tylko narzędziem fiskalnym, z której dochody rozpływają się w ogólnomiejskiej puli. Duża część pozyskanych z tego źródła środków wróci bezpośrednio w miejsce, gdzie są one pobierane – zaznacza Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (2)

07-07-2017 21:40:45
mp
Na końcu majowego artykułu o remoncie chodników na ulicy Biedrzyckiego napisano, że "w dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera". Czyżby po raz kolejny była to tylko kolejna niezrealizowana obietnica?
07-07-2017 09:17:50
pik
Na ul.Matejki nie ma strefy nie wiadomo dlaczego???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: