Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Game Arena nagrodzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Game Arena nagrodzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
07-07-2017 05:07   redakcja, MTP
Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Mecenasów Kultury w kategorii "Kultura cyfrowa" została przyznana największym w Europie Środkowo-Wschodniej targom gier i multimediów Poznań Game Arena oraz – organizowanej podczas tego wydarzenia – międzynarodowej konferencji dla twórców gier, Game Industry Conference.

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 1997 r. artystom, twórcom i animatorom kultury za całokształt ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanym obszarze.

Kategoria "Kultura Cyfrowa" pierwszy raz pojawiła się w 2016 r. kiedy to nagrodzona została gra "This War of Mine" od 11 bit studios. 30 czerwca 2017 r. podczas uroczystej gali rozdania nagród w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie, kolejnym laureatem zostały targi Poznań Game Arena i Game Industry Conference. PGA i GIC wyróżniono za wieloletni wkład w rozwój polskiego rynku gier oraz za wyraźną obecność w polskiej kulturze.

Możemy śmiało mówić, że Polska, jeśli chodzi o gry komputerowe, jest bez wątpienia w światowej czołówce. Wierzymy, że PGA miało w tym swój udział, dzięki wieloletniemu wspieraniu, promowaniu i dofinansowywaniu niezależnych twórców gier – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor projektu Poznań Game Arena.

Doroczna nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego to nie tylko wyróżnienie dla PGA, ale dla całej branży w Polsce, liczącej prawie 400 firm produkujących gry. To właśnie dzięki wieloletniej współpracy z nimi, sukcesywnie budujemy największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej – dodaje Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor targów.

Poznań Game Arena to targi gier komputerowych, rozrywki multimedialnej oraz technologii wykorzystywanych w grach wideo, odbywające się corocznie na Międzynarodowych Targach Poznańskich w Poznaniu. Pierwsza edycja w 2004 r. liczyła zaledwie kilka tysięcy zwiedzających, ale każdego roku to wydarzenie przyciągało coraz więcej ludzi i do dzisiaj odwiedziło je łącznie ponad 370 tysięcy osób. Audyt organizacji Centrex – International Exhibition Statistics Union potwierdził, że obecnie Poznań Game Arena są największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami gier komputerowych pod względem liczby uczestników, wystawców oraz powierzchni targowej.

Game Industry Conference od studenckiego zlotu, przez ogólnopolski Zjazd Twórców Gier, dotarło do międzynarodowej skali i obecnie jest jednym z kluczowych wydarzeń branżowych w Europie. W tym roku odbędzie się już 10 edycja konferencji.

MTP zapraszają w pierwszy weekend października na XII targi gier i multimediów Poznań Game Arena oraz Game Industry Conference.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: