Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Avenidzie toalety znów płatne: "są odwiedzane przez niepożądanych gości" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Avenidzie toalety znów płatne: "są odwiedzane przez niepożądanych gości"
27-06-2017 01:07   Janusz Ludwiczak
Avenida to praktycznie jedyne centrum handlowe, w którym trzeba zapłacić za skorzystanie z toalety.

Jeszcze do niedawna niektóre toalety na piętrze i poziomie +2 przydworcowej galerii handlowej były bezpłatne. Klienci odwiedzający centrum Avenida (wcześniej Poznań City Center) muszą znów zapłacić 2 złote, by skorzystać z wc.

Lokalizacja centrum Avenida, które jest połączone z głównym dworcem kolejowym oraz autobusowym powoduje często, że toalety są odwiedzane przez niepożądanych gości. Aby wyeliminować ten proceder i zwiększyć komfort korzystania z toalet dla gości centrum handlowego oraz podróżnych zdecydowaliśmy przywrócić opłaty za toalety. Opłatę za korzystanie z toalet można odzyskać robiąc zakupy w wielu punktach, mieszczących się w Avenidzie i w opinii większości naszych klientów nie powoduje to utrudnień i są oni gotowi uiścić niewielką opłatę za wysoki standard czystości i obsługi toalet publicznych – przekonuje Norbert Fijałkowski, dyrektor Avenida Poznań.

Avenida to praktycznie jedyna galeria handlowa, w której trzeba płacić za korzystanie z wc. Z toalet można bezpłatnie korzystać m.in. w Starym Browarze, Kupcu Poznańskim czy otwartej pół roku temu Galerii Posnania.

Dla przykładu płatne toalety były również w Galerii Katowickiej, znajdującej się też przy samym dworcu. Dyrekcja obiektu poszła jednak szybko po rozum do głowy i trzy miesiące po otwarciu centrum zrezygnowano z opłat.


Komentarze (11)

22-11-2017 17:54:12
hk
Opłatę za korzystanie z toalet można odzyskać robiąc zakupy w wielu punktach, mieszczących się w Avenidzie co to za bzdura , niech autor wypowiedzi i artykułu spróbuje zrealizować pomysł zwrotu tych 2 zł , odpowiedx zawsze brzmi - być może u innych u nas nie , żałosne
28-06-2017 11:09:16
gosownik
ci "niepożądani goście" to chyba rodzice z dzieckiem, ktorzy z wozkiem nie sa w stanie sie przez te bramki przecisnac. cale szczescie, ze niedaleko jest bardziej przyjazny ludziom Stary Browar.
27-06-2017 13:56:09
eka z małeki
-CHCIELIŚCIE to MACIE,tamto to była komuna!!!beeeeee..Teraz jest nowe WASZE!!!jakie ładne i co NARZEKACIE,że dworzec beeeeee sami nie WIECIE co CHCECIE!!!!!! eka
27-06-2017 13:32:27
MonikaZ
Byłam dzisiaj w Galerii MM i bramka była i opłata obowiązkowa też.
27-06-2017 12:39:29
sko
w greenpoincie też należy uiścić opłatę za tłale. "Avenida to praktycznie jedyne centrum handlowe" czy autor zna znaczenie słowa 'praktycznie'?
27-06-2017 10:30:13
poznanianka
No nie wiem.W restauracji , w kawiarniach to. nawet elegancie ,że toaleta jest bezpłatna ( myśle , że w cenie rachunku ).Trudno "grzebać " w kieszeni po 2 zł.Na Rynku Lazarskim płatna l,5o zł.Czysto , uprzejmie .Oblegana i może być przykładem.Można, można.Sprzątającemu trzeba zapłacić .Srodki czystości kupić.I chce się wejść gdy zachowana jest czystość. Tylko dlaczego 2 zł, z wiązaną transakcją.Czy tak jak przy dworcu ( ruch większy ) nie wystarcza 1 zł wzgl. najdalej 1.5o.Siusiajmy tam gdzie należy, a nie w krzakach.
27-06-2017 10:21:15
toms
Ta galeria to porażka. Dworzec jest tylko przybudówką. Dzięki tej galerii macie upadającą Głogowską. Prezydencie Grobelny. Dziękujemy za M1, AveGnidę, Posranie, Pestkę i Pslaze oraz Stary Browar gdzie trzeba chodzić tylko z € w portfelu.
27-06-2017 09:47:46
kaśka
@Anna: Byłam ostatnio w MM, tam jest dobrowolna opłata a nie obowiązkowa. Nie ma też bramek.
27-06-2017 09:04:27
...
I bardo dobrze, że są płatne. U naszych zachodnich sąsiadów jakoś to nie szokuje, że część toalet jest płatna. Dworzec i okolice, to takie miejsce, w którym przewija się bardzo dużo ludzi, nie tylko podróżnych, ale i bezdomnych. Dodatkowo płatne toalety pomogą uniknąć cwaniaków, którzy wchodzą do restauracji czy jak w tym przypadku tylko na 1 i 2, jakoś nikt nie skarży się, że w popularnym fast foodzie drzwi są na kod, ani, że na Rynku w Sowie drzwi do wc też są na kod. Poza tym te 2 złote jest wymienne na kupon, który można wykorzystać, a pieniądze też są przeznaczane na pensje pań sprzątających. Najlepiej jakby wszystko było za darmo...
27-06-2017 08:46:30
Anna
W Galerii MM też trzeba zapłacić za skorzystanie z wc
27-06-2017 07:31:25
Negatyw
Wg mnie, każda płatna toaleta w galerii - to skandal (!!!!!!). Ludzie powinni szczać (i nie tylko) w takich sytuacjach na hallu i tyle... W Posnanii są za free i tak być powinno. Każdy z najemców, powinien płacić haracz i kible będą za free (!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: