Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bohaterowie wydarzeń Czerwca`56 spotkali się z mieszkańcami na skwerze przy Małeckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bohaterowie wydarzeń Czerwca`56 spotkali się z mieszkańcami na skwerze przy Małeckiego
26-06-2017 01:38   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbył się piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56", podczas którego można było spotkać się z uczestnikami i świadkami wydarzeń Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Nie zabrakło okazji do wspomnień do zdarzeń jakie miały miejsce na ulicach 61 lat temu.

Organizatorzy zaprosili na piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56" uczestników i świadków tragicznych wydarzeń sprzed 61 lat.

Naszymi gośćmi są m.in. pani Aleksandra Banasiak - pielęgniarka ze szpitala im Raszei, która opatrywała rannych uczestników, pani Agnieszka Kozłowska-Siejek oraz pan Jerzy Majchrzak - mieszkaniec Łazarza z ulicy Łukaszewicza, ranny podczas wydarzeń – wyjaśnia Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz, członek Rady Osiedla Św. Łazarz.

Chcieliśmy zaprosić uczestników wydarzeń Czerwca 56 roku, porozmawiać o tamtym dniu, co ten dzień zmienił w ich życiu. Często bywa tak, że przechodzimy koło siebie, mówimy dzień dobry nie wiemy kto nosi jaką historię. Może być tak i bywa że nasi sąsiedzi to uczestnicy ważnych wydarzeń dla Poznania czy Polski. Nie planujemy przemówień, wykładów chcemy poznać bohaterów, którzy być może żyją obok nas – dodaje Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Organizatorzy wręczyli symboliczne upominki bohaterom Czerwca`56 w postaci kwiatów słoneczników. Nie zabrakło również poczęstunku - pączków, kiełbasy z grilla, tańców przy grającym akordeoniście - wszystko w rodzinnej atmosferze w sobotnie popołudnie.

Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy są podejmowane. To świadczy o pamięci Czerwca`56, gdzie ludzie ginęli na ulicach – powiedziała Aleksandra Banasiak, pielęgniarka, uczestnik wydarzeń Poznańskiego Czerwca 1956.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: