Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie poddawaj się!" – blisko 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie poddawaj się!" – blisko 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach
25-06-2017 19:28   Janusz Ludwiczak
Już po raz dziewiąty na Targach spotkali się Świadkowie Jehowy, którzy wzięli udział w corocznym kongresie. W trakcie trzydniowego spotkania wyznawcy brali udział we wspólnej modlitwie, śpiewaniu pieśni, a także sympozjach i wykładach biblijnych. Najważniejszym punktem był jednak chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie.

Blisko 8 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się podczas regionalnego kongresu, który odbył się pod hasłem "Nie poddawaj się!".

W sobotnie południe 38 nowych członków wspólnoty przyjęło chrzest, który polegał na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Tegoroczny Okręgowy Kongres Świadków Jehowy zakończył się w niedzielę publicznym wykładem biblijnym zatytułowanym: "Nigdy nie trać nadziei" oraz projekcją filmu "Pamiętaj o żonie Lota".

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


R E K L A M A

Komentarze (1)

27-06-2017 07:35:33
Negatyw
To ci, co nękają porannymi domofonami w weekend i spamują skrzynki pocztowe... (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: