Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczestnicy wydarzeń Czerwca`56 spotkają się z mieszkańcami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczestnicy wydarzeń Czerwca`56 spotkają się z mieszkańcami
24-06-2017 05:33   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbędzie się piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56", podczas którego będzie można spotkać się z uczestnikami i świadkami wydarzeń Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.

Otwarta Strefa Kultury oraz Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz zapraszają mieszkańców na piknik sąsiedzki "(nie)Zwyczajni 56".

Zapraszamy na skwer przy ul. Małeckiego, aby spotkać się z uczestnikami Poznańskiego Czerwca 56. Naszymi gośćmi będą m.in. pani Aleksandra Banasiak - pielęgniarka ze szpitala im Raszei, która opatrywała rannych uczestników, pani Agnieszka Kozłowska-Siejek oraz pan Jerzy Majchrzak - mieszkaniec Łazarza z ulicy Łukaszewicza, ranny podczas wydarzeń. Dla uczestników przewidujemy poczęstunek, będzie też muzyka akordeonu i czytanie wierszy –zapowiada Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz.

Chcemy zaprosić uczestników wydarzeń Czerwca 56 roku, porozmawiać o tamtym dniu, co ten dzień zmienił w ich życiu. Często bywa tak, że przechodzimy koło siebie, mówimy dzień dobry nie wiemy kto nosi jaką historię. Może być tak i bywa że nasi sąsiedzi to uczestnicy ważnych wydarzeń dla Poznania czy Polski. Nie planujemy przemówień, wykładów chcemy poznać bohaterów, którzy być może żyją obok nas – dodaje Agnieszka Szablikowska-Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Piknik sąsiedzki odbędzie się w ramach głównych obchodów 61. rocznicy wydarzeń Czerwca 1956. Początek w sobotę o godz. 16:00.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: