Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Chociszewskiego "30-tką" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Chociszewskiego "30-tką"
16-06-2017 02:02   Janusz Ludwiczak
Po zakończeniu przebudowy ulicy Chociszewskiego wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Docelowo "trzydziestka" ma obowiązywać w najbliższym czasie na większości łazarskich ulic. Stanie się to po rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania do ulicy Reymonta i Hetmańskiej.

Jak już informowaliśmy zakończyła się trwająca od października przebudowa ulicy Chociszewskiego. W ramach inwestycji wartej blisko 1,5 mln zł wymieniono chodniki pomiędzy ulicami Kasprzaka a Reymonta. Ponadto nasadzona została nowa zieleń, a także zmodernizowano przystanki autobusowe i wyremontowano krawężniki.

Na ulicy Chociszewskiego, na odcinku pomiędzy Jarochowskiego a Reymonta zmieniła się organizacja ruchu. ZDM wprowadził ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Dodajmy, że docelowo "trzydziestka" ma obowiązywać na większości łazarskich ulic. Strefa "Tempo 30" będzie wprowadzona wraz z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania praktycznie na cały Łazarz. Ograniczenie prędkości do 30 km/h ma być na wszystkich ulicach z wyjątkiem tych stanowiących II ramę komunikacyjną i o ważnym znaczeniu komunikacyjnym, czyli: Bukowskiej, Przybyszewskiego, Reymonta, Hetmańskiej, Głogowskiej, Arciszewskeigo,Palacza, Krauthofera i Szylinga, Roosevelta. Strefa Tempo 30 będzie jednak wprowadzona na ulicach: Matejki, Kasprzaka czy Chociszewskiego.

Obecnie ograniczenie prędkości do 30 km/h na Łazarzu jest tylko na ul. Jarochowskiego - na odcinku od Winklera do Palacza, gdzie jest również kontrapas dla rowerzystów.

Z kolei na ulicach: Winklera, Biedrzyckiego, Rogalińskiego, Cybulskiego, Kasprzaka, Potockiej (od Głogowskiej do Dmowskiego) i Kolejowej obowiązuje "czterdziestka". Na pozostałych ulicach kierowcy nie powinni przekraczać 50 km/h, gdyż jest to obszar zabudowany.


R E K L A M A

Komentarze (5)

22-06-2017 15:32:43
Treet
Na niektórych ulicach Łazarza jest dzisiaj strefa tempo 10, bo szybciej nie da się jechać po tych drogach. Przykład idealny: Szczanieckiej od Kasprzaka w stronę Jarochowskiego, Bogusławskiego albo Niegolewskich. Na Głogowskiej po godzinie 16 jest natomiast strefa tempo 5...
19-06-2017 19:09:23
Mariusz
Dzień dobry, cieszę się bardzo tą dobrą zmianą, jednak nie zauważyłem jeszcze autobusy linii 64 zwalniały do 30 km/h na kostce, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych. Powodują, że w mieszkaniu drży wszystko podczas przejazdu autobusu. Liczę, że w końcu to się zmieni.
18-06-2017 16:52:46
e-raf
Zwolnienie na Chociszewskiego do 30-ki jest dobrym pomysłem. Ale na odcinku, gdzie jest kostka, jej stan sprawia, że i tak właściwie każdy kierowca musi zwalniać, aby tam w miarę spokojnie pojechać. Natomiast problemem jest zawężony odcinek Chociszewskiego od Kasprzaka do Jarochowskiego. Po remoncie samochody parkują po obu stronach, wskutek czego dwa samochody osobowe ledwo się mijają, a co dopiero autobusy linii 64 lub inne większe pojazdy. Podobnie rzecz wygląda, gdy przyjeżdża fbserwis, aby opróżnić pojemniki. Bezkolizyjny przejazd jest wtedy praktycznie niemożliwy. Gdzie tu pogodzenie walorów estetycznych i ekologicznych ze zwykłymi potrzebami mieszkańców. Czy ZDM zamierza jakoś uregulować tę sprawę?
17-06-2017 20:59:41
laz
W końcu! Na odcinku gdzie jest kostka brukowa, jadące szybko samochody powodują ogromny hałas.Zmniejszenie dozwolonej prędkości zwiększy komfort mieszkańców zamieszkujących ww. odcinek ul. Chociszewskiego.
17-06-2017 08:57:35
poznanianka
Ruch samochodowy zwalnia na ulicach Lazarza.Dla pieszych to dobre zjawisko.Może coraz mniej trzeba będzie bać się, czy zdąży się,przejść przez jezdnie ,przy pędzących samochodach ( np. na ul. Kolejowej ).Brak pasów .Piesi chodzą najwolniej . Uważnie trzeba patrzeć pod nogi, by ominąć wystające płyty chodnikowe.Jadąc z dzieckiem wózkiem, uwagę mam jeszcze bardziej wyostrzoną.Zachęcam radnych na spacer.Kolejowa stała się ulicą o natęzonym ruchu samochodowym .Ulicą gdzie mieszka się w coraz większym hałasie.Hetmańska, Kl.Potockiej ,Vechta, blok mieszkalny, hotel Moderno to zwiększony ruch.Obecnie zjeżdzający się w wekend zwolennicy Targu Towarzyskiego .Zagadką jest burzenie dawnego Młyna .Może dyskoteka,bez planu parkowania .A może ktoś z radnych ujawni się ,że mieszka na tej od lat ulicy ,w planach na przebudowę.!!!!!!Czekamy od lat.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: