Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można skonsultować plan miejscowy dla Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można skonsultować plan miejscowy dla Targów
07-06-2017 09:01   Janusz Ludwiczak
– Targi zamierzają bardziej otworzyć się na mieszkańców, wprowadzić nowe funkcje, ograniczyć się nie tylko do organizacji wystaw i imprez targowych – przekonuje Elżbieta Janas, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Pod koniec kwietnia Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Międzynarodowe Targi Poznańskie". Teraz odbędą się pierwsze konsultacje społeczne.

Spotkanie z zespołem projektowym Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, którego celem będzie omówienie uwarunkowań i założeń do projektu planu oraz zebranie sugestii odbędzie się dziś, (tj. w środę, 7 czerwca) o godz. 17:00 w Sali Niebieskiej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej (Wejście - hol Wschodni naprzeciwko Mostu Dworcowego).

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Targów obejmie obszar o powierzchni 23 hektarów między ulicami: Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta, Głogowską, Śniadeckich i Święcickiego.

Na tym terenie obowiązuje już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w 2011 r. Jest to już czwarty plan. Targi od 1998 r. mają obowiązuje plany miejscowe. Rozwój targów odbywa się wyłącznie na podstawie mpzp. Plany miejscowe zmieniane są w zależności od zmiany sposobu zagospodarowywania terenów wystawienniczych czy innych potrzeb, których nie można było przewidzieć przed uchwaleniem planów – tłumaczy mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

O przystąpienie do nowego planu miejscowego wystąpiły Międzynarodowe Targi Poznańskie, które chcą wydzielić teren w rejonie ulic Głogowskiej i Śniadeckich, obejmującego dwa istniejące budynki usługowo-biurowe, zmienić minimalną powierzchnię działki budowlanej – dopuszczenie wydzielenia działki budowlanej o powierzchni mniejszej niż 7 ha, a także poszerzyć aktualną granicę planu o wskazane działki w bezpośrednim sąsiedztwie MTP.

Targi wystąpiły o podział tego terenu, wyłączenie obszaru, na którym znajduja się budynki użytkowane przez inne podmioty jak Straż Miejska. Targi zamierzają bardziej otworzyć się na mieszkańców, wprowadzić nowe funkcje, ograniczyć się nie tylko do organizacji wystaw i imprez targowych – podsumowuje Elżbieta Janus, dyrektor MPU.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: