Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gdzie mieszkańcy najbardziej lubią chadzać? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gdzie mieszkańcy najbardziej lubią chadzać?
06-06-2017 11:39   Janusz Ludwiczak
Park Wilsona czy okolice Areny? A może Rynek Łazarski? Studenci Instytutu Psychologii UAM wspólnie z mieszkańcami przygotowywali mapę potrzeb Łazarza.

W niedzielę podczas Festynu Łazarskiego z okazji 28. Dni Łazarza w Parku Wilsona odbyły się warsztaty integracyjne, podczas których tworzono mapę potrzeb Łazarza.

Proponujemy mieszkańcom Łazarza taką interaktywną zabawę, która polega na tym, żeby oznaczyli miejsca na mapie, gdzie najchętniej spędzają czas wolny, gdzie najbardziej lubią chodzić poza pracą i obowiązkami. Tworzymy w ten sposób miejsca naturalnych zbiorowisk i aktywności społecznych – wyjaśnia Karolina Tkaczyk z Animacji Społeczeństw Lokalnych, Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Jest to badanie społeczne. Przeanalizujemy obszernie wyniki, które posłużą do ulepszenia Łazarza w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. Mieszkańcy najczęściej chodzą "na Arenę" i do Parku Wilsona, ale również na Rynek Łazarski. Mieszkańcy wskazywali również Krąg, Pireus czasem Targi. Wyniki przedstawimy w internecie oraz również przekażemy Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" – dodaje Joanna Sikora z Animacji Społeczeństw Lokalnych, Instytut Psychologii UAM.


Komentarze (2)

11-06-2017 18:13:42
studentka ASL
Droga poznanianko! Dziękujemy za miłe słowa, nowsze miejsca również były umieszczone na mapie, w tym Targ Towarzyski, również miejsca związane z kulturą, zostawiliśmy także do dyspozycji mieszkańców przestrzeń do ich propozycji miejsc na Łazarzu :) Ideą badania było sprawdzenie gdzie mieszkańcy już się udają, a takimi miejscami okazały się być właśnie oba parki czy Arena :)
09-06-2017 07:12:27
poznanianka
Brawo studenci.Taka mapa zapewne mówiła by cokolwiek o mieszkańcach Lazarza.O ich ulubionych miejscach , potrzebach ich utrzymania i dbania o nie.To również kopalnie wiedzy dla radnych świętego Lazarza.A może należałoby dodać "nowsze " miejsca.M.In.Halę Towarzyską ,ul.Kolejowa 23.Warto w dni wolne od pracy ( sobotę , niedzielę ) zobaczyc.Uważam ,że może należałoby poprawić ład i porządek.Ale cierpliwości, to początek istnienia Hali.Może zainteresują sie tym sami organizatorzy,że nie tylko jedzenie jest koniecznością..Może warto wymienić plac rekreacyjny dla seniorów przy ul.Dmowskiego.Co prawda do wymiany są koła Tai Czyi .Zbyt niskio zamontowane , aby prawidłowo i wogóle móc ćwiczyć.Dedykują to radnym.Można by jeszcze wymienic miejsca związane z kulturą.Czekamy i wspieramy jako mieszkańcy taka inicjatywę ( czyt. broszurę informacyjną ) po Łazarzu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: