Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi
05-06-2017 20:39   Janusz Ludwiczak
Przejazd rowerowy z bębniarzami z "Lejka" Łazarskiego do Parku Kasprowicza, prelekcje, teatr ilustracji, koncert afrykańskich bębnów i uroczystość nadania nowego patrona Szczepowi "Łazarz" – tak w sobotę upamiętniono słynnego podróżnika Kazimierza Nowaka.

W sobotę odbyła się akcja "Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi. W tym roku mija 120. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci wielkiego podróżnika, który samotnie przemierzył Afrykę.

"Łażyce" to jeżycko-łazarskie spotkania kulturalne. Pierwszy dzień poświęciliśmy osobie Kazimierza Nowaka. Podróżnik, fotograf i pionier reportażu pochodził z Poznania, przez większość życia mieszkał na Łazarzu. Kazimierz Nowak zasłynął w latach 1931-1936, kiedy to podróżował samotnie przez kontynent afrykański z północy na południe, a następnie z powrotem, pokonując około 40 tys. km głównie na rowerze. Chcąc uczcić pamięć tego wybitnego łazarzanina zapraszamy na spotkania nawiązujące muzycznie i rowerowo do słynnej podróży przez Afrykę – wyjaśnia Urszula Kisiel-Grzanka, koordynator projektu.

W ramach akcji "Łażyce" z okazji 28. Dni Łazarza odbył się muzyczny przejazd rowerowy z udziałem muzyków na tandemach i rowerach cargo, który wyruszył ze Skweru im. Kazimierza Nowaka (tzw. "Lejku Łazarskiego") przez Park Kasprowicza do Ogrodu Łazarz. Organizatorzy przygotowali również warsztaty gry na afrykańskich bębnach, prelekcję historyczną o słynnym podróżniku.

Na zakończenie 5. Poznańska Drużyna Starszoharcerska Szczepu Łazarz "Wagabunda" otrzymała imię Kazimierza Nowaka, a w Ogrodzie Łazarz odbył się koncert zespołu Drum Work Trio prezentujący afrykańskie brzmienia na bębnach.

Projekt "Łażyce" organizowany jest przez Fundację "Nieściszalni" i Republikę Rytmu we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: