Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez "ruch i zdrową żywność" chcieli pomóc Drużynie Szpiku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez "ruch i zdrową żywność" chcieli pomóc Drużynie Szpiku
04-06-2017 10:27   Janusz Ludwiczak
W piątkowe popołudnie na boisku Szkoły Podstawowej nr 69 zorganizowano rodzinny festyn charytatywny na rzecz Drużyny Szpiku, którego motywem przewodnim było zdrowie, zdrowa żywność i ruch.

Podczas festynu na uczniów, rodziców i przybyłych mieszkańców czekały m.in. stoiska, na których można było skosztować domowych ciast czy sporządzanych na miejscu potraw. W tym roku nabyć można było przede wszystkim zdrową żywność. Nie brakowało warzywnych szaszłyków, batonów zbożowych czy owocowych deserów, które przygotowali rodzice i sami uczniowie.

Motywem przewodnim festynu jest zdrowa żywność i ruch. Wydarzenie jest częścią projektu edukacji prozdrowotnej "Czas na zdrowie" realizowanego przez Fundację BOŚ, w który nasza szkoła postanowiła się włączyć. Jego ideą jest popularyzacja idei zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego – wyjaśnia Jarosław Bukowski z Zespołu Szkół nr 8.

W ramach Rodzinnego Festynu Zdrowotnego najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zmierzyć sobie ciśnienie i obliczyć BMI, wziąć udział w pokazach medycznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 53, a także zabawach z chustą Klanzy, wziąć udział w wyścigu rzędów, zabawach lekkoatletycznych, turnieju ping-ponga czy nauczyć się chodzić na szczudłach.

Na scenie odbyły się również prezentacje uczniów wszystkich klas, występy chóru szkolnego, którym towarzyszyły występy taneczne oraz pokazy judo i akrobatyczne.

Cały dochód z piątkowego Rodzinnego Festynu Zdrowotnego w Szkole Podstawowej nr 69 zostanie przeznaczony na rzecz Drużyny Szpiku.

W tym roku już po raz drugi będziemy współpracować z Drużyną Szpiku. Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją dla założenia fundacji była Anna Wierska, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku. Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego – zaznacza Dorota Bembnowska-Nowaczyk ze Szkoły Podstawowej nr 69.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: