Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pojawiły się pierwsze truskawki - na razie kosztują od 7 do 11 złotych za kilogram - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pojawiły się pierwsze truskawki - na razie kosztują od 7 do 11 złotych za kilogram
02-06-2017 09:01   Janusz Ludwiczak
Mamy dobrą wiadomość dla smakoszy. Przy ul. Głogowskiej stanęły polowe stoiska, na których można kupić truskawki. Za kilogram trzeba zapłacić od 7 do 11 złotych, jednak z dnia na dzień cena ta będzie maleć.

Truskawki można nabyć na polowych straganach, które stanęły na ulicy Głogowskiej - przed wejściem do Parku Wilsona, przy skrzyżowaniu z ul. Strusia, w pobliżu Rynku Łazarskiego, a także przy głównym łazarskim węźle komunikacyjnym - "Głogowska/Hetmańska".

Jestem tutaj od poniedziałku. Są to już polne truskawki. Początkowo kilogram kosztował 14 złotych, ale cena ta codziennie spada. Obecnie za truskawki trzeba zapłacić 10 zł/kg. Sądzę, że truskawki będą do końca czerwca – mówi Grażyna Maciejewska.

W tym roku truskawki pojawiły się później niż zwykle, a to ze względu na przymrozki, jakie miały miejsce na przełomie kwietnia i maja. W czwartek za kilogram truskawek trzeba było zapłacić od 7 do 11 złotych za kilogram. Jednak ceny te będą sukcesywnie spadać.

Truskawki można jeść na wiele sposobów - z cukrem, z bitą śmietaną lub po prostu same. Truskawki wiele gospodyń (i "gospodarzy") domowych używa jako dekorację na przykład na tort. Warto pamiętać, że truskawki są źródłem witaminy C, A, E, B6 i B12 oraz zawierają wapń, żelazo, magnez, potas i inne minerały. Truskawki, jak większość owoców nie są kaloryczne. Jedna szklanka truskawek (140 g) zawiera tylko 45 kalorii, czyli 188 kJ.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: