Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ceramiczne wagony" w dawnej lokomotywowni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ceramiczne wagony" w dawnej lokomotywowni
02-06-2017 04:56   Janusz Ludwiczak
W dawnej lokomotywowni przy ul. Kolejowej 23, która pod koniec kwietnia zamieniła się w Halę Towarzyską z odbywającym się w każdy weekend Nocnym Targiem Towarzyskim zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi wykonywali wagony i lokomotywy z gliny.

Z okazji Dnia Dziecka i 28. Dni Łazarza w Hali Towarzyskiej odbyły się warsztaty "Ceramiczne wagony". Dzieci wraz z rodzicami wykonywały z gliny wagony, lokomotywy, a także naczynia, które potem staną się porcelaną.

Nasi mali studenci poznają w jaki sposób pracuje się z gliną. Nie łatwo się nią lepi, ale jak widać najmłodsi sobie radzą – powiedział Arkadiusz Szwed, projektant ceramiki i wykładowca School of Form.

Arkadiusz Szwed jest kierownikiem studia ceramicznego School of Form - wyższej szkoły designu, która działa przy MTP, jest wykładowca na specjalności Domestic Design. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem różnych obiektów porcelanowych.

Glina pojawia się wszędzie. Można z niej wykonywać dom, cegły, konstrukcje, naczynia. Glinę stosuje się również do utwardzania dróg, dachówek, jest również w częściach samochodowych - np. w klockach hamulcowych. Glina wraca do łask, coraz bardziej cenimy rzemieślnictwo – dodaje Arkadiusz Szwed.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: