Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarskie Impresje" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarskie Impresje"
01-06-2017 13:45   Janusz Ludwiczak
Łazarz widziany z zupełnie innej perspektywy można zobaczyć na wystawie "Łazarskie Impresje", która do końca czerwca z okazji 28. Dni Łazarza prezentowana będzie w restauracji "Chwila Wino i Kuchnia" przy ul. Kasprzaka, w dawnej fabryce rowerów Inventia.

Wystawa ukazuje obraz Łazarza z nieco innej perspektywy, np. z poziomu dachów, niedostępnej dla przeciętnego przechodnia. Wykonałem również fotografie z wieży kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Pojawiają się także łazarskie podwórka. Prezentowane zdjęcia wykonywałem od 2011 roku do września ubiegłego roku – wskazuje Wojciech Wysocki, autor wystawy.

Zdjęcia udało się zrobić dzięki uprzejmości ks. proboszcza, który umożliwił wejście na wieżę kościoła Matki Boskiej Bolesnej. Już samo wejście na wieżę było nietypowym przeżyciem, ale było warto, by zobaczyć piękne widoki na Łazarz. Na Łazarzu się urodziłem i wychowałem, związany jestem z Kręgiem. Ta dzielnica jest mi bliska. Jest to jedna z piękniejszych dzielnic Poznania – dodaje Wojciech Wysocki.

Wystawę "Łazarskie Impresje" można oglądać do końca czerwca. Z kolei w piątek, 2 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy "Zmiany" również Wojciecha Wysockiego. Ekspozycja jest inspirowana starymi zdjęciami Jana Kurka i jego plenerowej wystawy "Mój Łazarz - 50 lat minęło" z 2007 roku.

Tym razem pokażę sylwetki ludzi mieszkających na Łazarzu. Wzorując się zdjęciami pana Jana Kurka, które wykonane zostały w latach 1967-1969 chciałem pokazać, jak Łazarz wygląda 50 lat później i porównać go do tego jaki był pół wieku temu. Będzie można się przekonać jak i czy bardzo zmienił się Łazarz – zapowiada Wojciech Wysocki.


Wojciech Wysocki (1983) – instruktor ds. mediów Klubu Krąg. Pasjonat sportów ekstremalnych, maratończyk a także instruktor harcerski Szczepu ZHP „Łazarz”. Fotografią zajmuje się od paru lat, dokumentując działalność Klubu Krąg i codzienne życie Łazarza. Samouk, ale także baczny obserwator dokonań Jana Kurka, fotografa i filmowca. Nieoczekiwanym „debiutem” Wojtka był wyemitowany jesienią 2011 r. na antenie telewizji poznańskiej (programu 3 TVP), reportaż Olgi Kunze z cyklu „Wielkopolska otwarta na wolontariat”. Podczas prac nad programem nasz kolega okazał się doskonałym przewodnikiem i znawcą Łazarza, udzielając nieocenionej pomocy ekipie realizatorów. Efektem łazarskiej peregrynacji Wojtka była dokumentacja zaułków i odchodzących w mroki dziejów zanikających zawodów poznańskich rzemieślników. Wystawa „Łazarskie impresje” jest debiutem wystawienniczym Wojciecha Wysockiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-06-2017 15:13:59
eka z małeki
-no nie mógłbym się nie odezwać!!!Dla mnie to SUPER!!!Pogratulować WSZYSTKIM!!!inwencji i zaangażowania,a to dopiero początek-życzę pogody i spełnienia wszystkich planów a może i więcej ...eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: