Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Żywy obraz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Żywy obraz
26-05-2017 20:52   Janusz Ludwiczak
W ramach projektu "Ogród sztuk - sztuka w Ogrodzie Łazarz powstał "żywy obraz", czyli rekonstrukcja dzieła malarstwa, stworzona przez ludzi.

Żywy obraz (franc. Tableau vivant) to rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby, tworzona przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę. W ten sposób można pracować nad odwzorowywaniem ruchu, kształtu czy emocji. Jeśli nad żywym obrazem pracuje więcej osób, metoda ta uczy współdziałania i koncentracji. Chcemy zaprosić do tworzenia żywych obrazów w naszym ogrodzie całe rodziny. Uczestnicy warsztatów będą mieli bezpośredni wpływ na wybór obrazów, wykonają razem stroje i dekoracje – wyjaśnia Joanna Heller, autorka projektu "Ogród sztuk, sztuka w Ogrodzie Łazarz", Klub Osiedlowy "Krąg".

Warsztaty nad ruchem ciała poprowadzą teatro-terapeuta Łukasz Gnioch, a tworzenia dekoracji i scenografii Agata Łokaj – właścicielka Warsztatów Agaty. Na zakończenie warsztatów odbędzie się sesja fotograficzna, po której powstaną wielkoformatowe zdjęcia.

"Żywy obraz" powstał w ramach projektu "Ogród sztuk, sztuka w Ogrodzie Łazarz" dofinansowanego przez Miasto Poznań w konkursie Centrum Warte Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: