Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM ogłosił przetarg na wprowadzenie kontraruchu rowerowego na ulicach {PROJEKTY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM ogłosił przetarg na wprowadzenie kontraruchu rowerowego na ulicach {PROJEKTY}
24-05-2017 01:16   Janusz Ludwiczak
O ponad 33 tys. zł za droga okazała się najtańsza oferta wykonawcy w przetargu ZDM na "Wprowadzenie kontraruchu rowerowego na wybranych ulicach jednokierunkowych w dzielnicy św. Łazarz w Poznaniu".

12 maja Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "wprowadzenie kontraruchu rowerowego na wybranych ulicach na Łazarzu w ramach projektu Rowerowy Łazarz".

Przypomnijmy. Projekt "Rowerowy Łazarz" zakłada wyznaczenie kontraruchu rowerowego na kilku ulicach jednokierunkowych w dzielnicy, czyli możliwość poruszania się jednośladem w kierunku przeciwnym do ogólnej organizacji ruchu.

Kontraruch rowerowy ma zostać wprowadzony m.in. na ulicach: Białej, Chłodnej, Drużbackiej, Karwowskiego, Klonowica, Konopnickiej, Małeckiego, Morawskiego, Niecałej, Morawskiego, Orzeszkowej, Rynek Łazarski, Skrytej, Stolarskiej, Strusia, Szymborskiej czy Załęże.

Do przetargu wpłynęły dwie oferty opiewające na kwotę: 595 475,34 zł oraz 294 097,22 zł. Najtańsza oferta okazała się o ponad 33 tysiące złotych za droga od zakładanego budżetu. ZDM zamierza przeznaczyć na zrealizowanie zadania 260 606,56 zł brutto. Oznacza to, że przetarg zostanie ponowiony lub drogowcy będą musieli dołożyć dodatkowe środki albo negocjować z wykonawcą.

"ROWEROWY ŁAZARZ" – projekty stałej organizacji ruchu polegające na wykonaniu kontraruchów i kontrapasów rowerowych:

Legenda - POBIERZ {PDF}

ul. Biała - POBIERZ {PDF}

ul. Chłodna - POBIERZ {PDF}

ul. Drużbackiej - POBIERZ {PDF}

ul. Karwowskiego - POBIERZ {PDF}

ul. Klonowica - POBIERZ {PDF}

ul. Konopnickiej - POBIERZ {PDF}

ul. Małeckiego - POBIERZ {PDF}

ul. Morawskiego - POBIERZ {PDF}

ul. Niecała - POBIERZ {PDF}

ul. Orzeszkowej - POBIERZ {PDF}

ul. Rynek Łazarski - POBIERZ {PDF}

ul. Skryta - POBIERZ {PDF}

ul. Stolarska - POBIERZ {PDF}

ul. Strusia - POBIERZ {PDF}

ul. Szymborska - POBIERZ {PDF}

ul. Załęże - POBIERZ {PDF}


Komentarze (7)

25-05-2017 11:05:49
Biała Niecała
Absurdalne zmiany na ul. Białej i Niecałej. Nikt z tych zmian nie będzie korzystał. Wszyscy rowerzyści będą korzystać i tak ze skrótu przez pl. K. Nowakowskiego. Prosimy jako mieszkańcy o nie dokonywanie zmian!!!
25-05-2017 07:56:20
edi
Ciekawe kto normalny będzie jeździł rowerem po np. Chłodnej i nierównym bruku.. Najlepiej w deszczowy dzień.
25-05-2017 06:25:44
Andrzej
Jestem mieszkańcem Łazarza, posiadam samochód a mimo to uważam ,że to dobra wiadomość i odejście od ruchu rowerowego już nie będzie miało miejsca. Czekam tylko na strefę płatnego parkowania bo samochodów stojących na Łazarzu jest niewątpliwie za dużo.
24-05-2017 21:01:26
e-raf
Jednak ten absurdalny pomysł jest forsowany!!! Jak to możliwe, że coś jest przepychane wbrew woli i potrzebom mieszkańców! Sam jeżdżę dość często rowerem i nie żadnego problemu, żeby na tych ulicach swobodnie poruszać się rowerem. Przecież wystarczy, że np. w przeciwnym kierunku będę jechał (dziurawą!) Stablewskiego zamiast Morawskiego. Czy to naprawdę jakiś problem? Prawie ŻADNA z tych ulic (może za wyjątkiem Małeckiego) nie potrzebuje kontrapasu. Chyba że ZDM zamierza coś zmienić w organizacji ruchu, bo przecież Małeckiego do Kanałowej jest dwukierunkowa. To się w głowie nie mieści, żeby "zaprzęgać" cały sztab magistrów inżynierów po to, żeby narobić bałaganu! Dlaczego te siły i środki nie zostaną przeznaczone na remont naszych ulic (o dziurawej Stablewskiego już wspomniałem, a np. o Jarochowskiego lepiej nie mówić!). Do dziś np. nie "dorobiliśmy się" przejścia dla pieszych u zbiegu Morawskiego i Kasprzaka, gdzie ludzie przechodzą do "Netto". W której pięciolatce szanowny ZDM przewiduje pomalowanie kilku białych pasów na ulicy? Oczywiście przecież musi być na to cała gruba dokumentacja, pozwolenie na pozwolenie, projekt, inżynier pierwszy, drugi, trzeci, a na końcu jeszcze podpis naszego miłościwie panującego "rowerowo-tęczowego" prezydenta. Faktycznie: to bardzo poważna "inwestycja"... Jeszcze jedno: owo rowerowe lobby oczywiście znowu cichcem ogołoci mieszkańców z kolejnych miejsc postojowych, bo jak inaczej np. na Morawskiego może przebiegać ten wiekopomny kontrapas?! Nie wiem, w jakiej rzeczywistości żyje ta - pożal się Boże - "elita", bo na pewno nie chodzi po ziemi (no może ew. jeździ rowerkiem) → patrz kosmiczny projekt przebudowy Rynku Łazarskiego w stylu "szklanych domów", a właściwie dachu (ciekawe, że w tej "kosmicznej" koncepcji nie ma już miejsca na parking podziemny? Po co?). Czy to tak trudno znaleźć złoty środek, żeby potrzeby każdej ze stron były uwzględnione. Nic tu "kupy się nie trzyma"!!!
24-05-2017 08:56:55
Skryta
Na Skrytej również będzie ? Tam był protest mieszkańców.
24-05-2017 07:24:58
Autor
Mam nadzieję że te chore pomysły nie zostaną zrealizowane. Nie dość że te ulice są wąskie to jeszcze kontraruch chcą wprowadzić. Ciekaw jestem jak ma się na Szymborskiej zmieścić autobus i pas dla rowerów? Poza tym nie przesadzajmy, rowerzysta to nie "święta krowa" i na 100% "nóżki mu nie odpadną" jak pojedzie następną ulicą tak jak samochody.
24-05-2017 02:59:04
paramido
Ktoś nie ogarnął..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: