Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konflikt w "Świerszczykowych Nutkach": będzie nowy dyrektor Przedszkola nr 32 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konflikt w "Świerszczykowych Nutkach": będzie nowy dyrektor Przedszkola nr 32
12-05-2017 12:48   Janusz Ludwiczak
Wracamy do sprawy konfliktu części rodziców i nauczycieli z dyrektorką Przedszkola nr 32 "Świerczykowe Nutki". Ogłoszony został konkurs na nowego dyrektora placówki. Obecna dyrektorka przebywa na zwolnieniu lekarskim, a w czerwcu przejdzie na emeryturę.

Opiekowanie się wnukami w godzinach pracy, karanie dzieci brakiem śniadania i nie wpuszczeniem do przedszkola za spóźnienie, niestosowne traktowanie rodziców i rozmowy prowadzone przy otwartych drzwiach gabinetu, a także regularna zmiana nauczycielek grup – to zarzuty części rodziców wobec dyrektorki Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki". Z kolei jedna z nauczycielek zarzuca szefowej placówki niegospodarność finansową, nadużycie władzy i mobbing. O konflikcie w placówce przy Parku Kasprowicza pisaliśmy więcej na początku lutego.

Sprawą tą zajmuje się Policja i Prokuratura. Z kolei na początku marca czwartek sprawa ta była omawiana na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Poznania, o czym więcej w artykule: Wydział Oświaty: "Nie jesteśmy kompetentni do rozpatrywania skarg" - sprawa Przedszkola 32.

Od kilku tygodni obecna dyrektorka placówki Elżbieta Hawliczek przebywa na zwolnieniu lekarskim i wszystko wskazuje na to, że do pracy już nie wróci. Z końcem czerwca przechodzi na emeryturę.

Pani dyrektor z końcem czerwca przechodzi na emeryturę. Obecnie przebywa na zwolnieniu L-4. Ogłoszony został konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora. Mam nadzieję, że wprowadzi on nowe porządki i złagodzi atmosferę – wyjaśnia Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Do konkursu na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" może przystąpić osoba, która jest nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, oraz: ukończyła studia magisterskie i posiada przygotowanie pedagogiczne, a także kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela bądź ukończyła studia pierwszego stopnia lub studia wyższe zawodowe i posiada przygotowanie pedagogiczne, lub ukończyła kolegium nauczycielskie, albo nauczycielskie kolegium języków obcych oraz posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, a także ukończyła studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli.

Kandydat musi posiadać również co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego, nie może być karany karą dyscyplinarką oraz nie może wobec niego toczyć się postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Wydział Oświaty czeka na zgłoszenia kandydatów na dyrektora Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" do 7 czerwca.


Komentarze (18)

25-06-2017 10:29:01
PODATNIK - od zawsze POZNAŃ
Cóż czy na pewno??? czy dyrektor był odwołany - i znów domysły, czy na pewno nie jest to ta sama osoba. BRAWO, BRAWO, BRAWO, i znów ta zawiść, nienawiść, byle tylko złapać temat. Poczekajmy, jesteśmy wszyscy podatnikami w większości z Poznania.
25-06-2017 10:00:28
Łazarz
Kiedyś Stańczyk w swoim żarcie udowodnił że każdy Polak to lekarz i każdy zapytany dawał dobre porady uzdrawiające.W tym przypadku osoby z zewnątrz też tak postępują.Powtarzają to co powiedziała jedna Pani /Pan drugiej Pani/Panu.Jakoś nagonka od roku działająca jeszcze nikomu nic nie udowodniła.Miałam wątpliwą przyjemność zeznawać na Policji w sprawie podobno dokonywanych "przestępstw".Co było w anonimie mogłam się domyśleć.Nawet w największej gorączce nie wymyśliłabym tak absurdalnych zarzutów pod adresem "przedszkola" .Zarzutów które mogłam oddalić dokumentami i to natychmiast.Ale upewniło mnie to w przekonaniu że osoba pisząca anonim nie zna zasad funkcjonowania placówki i przepisów.......Ogromnie cieszę się że "firma" zewnętrzna pokieruje placówką i będzie nareszcie dobrze po roku hejtu .
24-06-2017 23:39:18
Podatnik /Poznań/
"Barbaro- Babciu" naszą najważniejszą wartością są dzieci, Ale czy tak naprawdę wszystkim chodzi o dzieci ? Dyrektor ma kierować przedszkolem, tak aby świetnie czuły się w nim dzieci i znaleźli w nim miejsce wszyscy dla których dobro dziecka jest ważne nawet ci co mają swoje zdanie nie zawsze przytakując dyrektorowi!!!Być może ta Pani Nowa Dyrektor to potrafi? Ale czy pracują w tylu miejscach da radę ogarnąć wszystko sprawy związane z prowadzeniem przedszkola- Wątpię !!! Chyba ,że obierze znaną taktykę od lat praktykowaną!!! "Rodzice dzieci z przedszkola" -Dyrektor odwołany był podobno świetnym menagerem, no bo jakże mogło być inaczej skoro tyle razy wygrywał konkurs. To skąd te wieloletnie zaniedbania , kto sprawuje kontrolę nad placówką, czy to było przedszkole publiczne czy już prywatne??? Gromkie brawa nie świadczą o poziomie zebrania, klakierów jest całe mnóstwo wszędzie!!! Pani Karolino ! odwaga cywilna to jest dzisiaj rzadkość, wyróżnia !!!
24-06-2017 12:56:25
MAMA - RODZIC DZIECKA Z TEGO PRZEDSZKOLA
"Rodzice dzieci z Przedszkola"???!!! WSZYSCY!!! NIE!!!! Jestem mamą dziecka z tego właśnie przedszkola. Tak - podpisałam poparcie dla pani p.o., ale stało się inaczej, cóż tak też bywa. Nie pierwszy i ostatni raz. Teraz najważniejsze jest dla mnie dobro mojego dziecka. Ja nie mam czasu patrzeć, kto tam jest "osobą siejącą ferment", koleżanką, "wąskie grono,które w sposób szczególny się wyróżnia". Zaprowadzam dziecko do przedszkola, ma się czuć dobrze ( i tak jest - bo z nią rozmawiam), ma być najedzone i zadbane. Ja pracuję i nie przesiaduję całe 9 godzin w przedszkolu. Na taką możliwość mnie po prostu nie stać. Jednak widzę, że większość rodziców to robi, bo ma wszelkie wiadomości nawet te z śniadania, obiadu. mA NAWET ZNAJOMOŚCI Z SERWISANTEM, BO WIE, ŻE TE I TE OSOBY to jedno. Może jednak jest odwrotnie??? Czy nad tym nie należy się zastanowić, może o to właśnie chodzi??, ale czy WSZYSTKIM RODZICOM DZIECI Z TEGO PRZEDSZKOLA. ???
24-06-2017 10:21:42
Barbara - babcia
Szanowni Rodzice, Piotrze i wszyscy podejrzani, sympatycy, przeciwnicy itd. Czy nie dość podejrzeń, dumy, zadry, nienawiści. Ile może wytrzymać to przedszkole. Jedni uwielbiają i współczują, drudzy nienawidzą, podejrzewają wszystkich o wszystko. Jedni żądają podpisów, inni podejrzewają, że ten to ten, a tamten to tamten, itd. A Wszyscy są tacy sami. Zostawcie w spokoju, pozwólcie im Wszystkim pracować, pracować z najcenniejszą wartością naszego życia, dziećmi. Poczekajcie, zobaczcie co dalej, jak rozwinie się sytuacja. Na pewno nowy dyrektor spotka się z Wami Kochani Rodzice. Będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego, zadać pytania, porozmawiać. Dlaczego jest w nas - tyle nienawiści. Poczekajmy, pozwólmy im Wszystkim tam wewnątrz się dogadać. Kochani Rodzice Dzieci z Przedszkola - czy już rozmawialiście z nowym dyrektorem, czy wiecie co chce zrobić dla Waszych Dzieci. Jeśli Pan Piotr ma rację, to ja mieszkam blisko przedszkola, które prowadzi ta Pani. Jestem osoba starszą, ale cenię ją za to, że sama osobiście potrafi dbać o wygląd przedszkola, nie boi się pracy fizycznej. To przedszkole może być stawiane za wzór. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Jak zawsze prosiliście "poczekajcie" na pewno Wasze dzieci na tym skorzystają. Nie podejrzewajcie wszystkich, o wszystko.
23-06-2017 18:51:18
Piotr
Szanowni "rodzice dzieci z przedszkola" i pewnie urzędnicy wydziału edukacji, czy dawać wiarę pogłoską jakoby powierzono Pani E. Knychale " "ratowanie "kolejnej placówki ? Pani Karolino - słowa uznania dla Pani za odwagę . Jest Pani młodą i mądrą nauczycielką . Nauczycielką z kręgosłupem moralnym . Odnosi się wrażenie ,że to już deficytowe cechy wśród pracowników łazarskich przedszkoli. A już na pewno dyrektorek . Ruszyła Pani wierzchołek ,tego co teraz będzie "zamiatane pod dywan" w Przedszkolu 32 ." Zamiatanie " to dobrze znana taktyka poznańskiego wydziału edukacji . Pozdrawiam piotr rodzic.
23-06-2017 11:27:18
Rodzice dzieci z przedszkola
I mamy wielką nadzieję, iż ta osoba (Nowy dyrektor) w swojej wielkiej kompetencji i skrupulatnisci na którą liczy ,,fanka zygmunta'' nie chcemy tutaj na razie pisać z imienia i nazwiska kto kryje się pod tym nikiem, zresztą "fanka zygmunta" "zygmunt" "Też rodzic" i kilka jeszcze innych ników to jedna i ta sama osoba szanowni Państwo!!! Osoba która sieje ferment po całym przedszkolu oraz na tym forum. Ale o tym kiedy indziej. Wracając do meritum sprawy... więc mamy ogromną nadzieję, że ta osoba (Nowy Dyrektor) zrobi gruntowną analizę stanu tego przedszkola. Analizę po której nie będzie miała najmniejszych wątpliwości jaki obraz zastała po swojej poprzedniczce (nie dyrektorze PO) ale osobie która przez kilkadziesiąt lat zarządzała tą placówką. Zobaczy wtedy jaki z jej koleżanki/poprzedniczki był wybitny menager. I komu w tej całej historii należy dać wiarę. Rodzicom, nauczycielom czy może innym podpowiadaczom z wąskiego grona. Żal nam nauczycieli i cześci personelu że nie potrafią się skutecznie bronić. A może już po prostu nie mają na to siły. Widzimy bardzo dobrze ile poświecenia i energii oddają tej pracy jaką ogromną robotę wykonują z naszymi pociechami. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni !! Apropos zebrania. Byliśmy na tym zebraniu "Też rodzicu, fanko Zygmunta, Zygmuncie itp" i jakoś ciebie z tego zebrania nie pamiętamy. A zebranie jak zawsze prowadzone było na bardzo wysokim poziomie, zresztą nagrodzone gromkimi barwami. Szanowna nowa Pani Dyrektor mamy nadzieję, że niebawem przekona się Pani sama, iż największą wartością tej placówki są jej nauczyciele oraz pracownicy, za wyjątkiem wąskiego grona które w sposób szczególny się wyróżnia. Te przedszkole mimo zapuszczonych murów, ordynarnych niedoinwestowanych sal, sanitariatów i wielu innych wieloletnich zaniedbań cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodziców i ich dzieci. Proszę sobie zadać pytanie dla czego. Ano dla tego że jest tam tak wiele ciepła i dobrego serca że rekompensuje to wszystkie niedoskonałości bytowe tego przedszkola. Gorąco pozdrawiamy.
22-06-2017 21:14:28
fanka zygmunta
wyglada na ze pani PO jednak nie wygrala konkursu na stanowisko dyrektora przedszkola i obowiazki przejmie ktos inny. jestem gleboko przekonana, ze bedzie to niezwykle kompetentna i skrupulatna osoba. i chwala jej za to! p.s. zygmuncie dlaczego ach dlaczego nie Ty?
18-06-2017 21:55:41
rodzic
sprostowanie, poparcie nie było dla kandydata, tylko dla dotychczasowej pracy p.o. Dyrektora i zostało wyrażone w kontekście padających oskarżeń. "Też rodzic" - o żadnym ideale nie piszę, wręcz przeciwnie - z napisanego przeze mnie info wynika raczej, że trwa jakaś wojna podjazdowa, co nie sprzyja dobremu klimatowi w P32. Ponadto szkoda, że będąc na zebraniu nie powiedziałeś o tych imiennych skargach. Teraz trudno to zweryfikować, chyba, że osoby te otwarcie napiszą w komentarzu, podpisując się z imienia i nazwiska, że takie pisma wysłały. Zakładam jednak, że chociaż o swoim osobistym niezadowoleniu - kierując się odwagą cywilną - na pewno powiedziałeś na drugim zebraniu, które odbyło się w grupach - ja tak robię, bo niestety nigdy nie jest tak, że zawsze wszystkim wszystko pasuje:) Dobry menadżer? Zgadzam się, pytanie tylko czy rozdanie dokonane przez tzw. władzę - vide np: M. Sadurska - gwarantuje bycie dobrym menadżerem? ;) Na koniec życzę całej społeczności P32 tego dobrego menadżera:D
14-06-2017 18:53:04
Też rodzic
Buahaha, rodzicu drogi, zebranie było ale do ideału o którym piszesz-daleko było. Nie sił się na domysły. Nie wiem jak jest z anonimami ale co najmniej dwie skargi poszły z nazwiskami skarżących. Jednak to już zostało przemilczane. I nie wszyscy obeci na zebraniu podpisali list z poparciem. Bo nie wszyscy widzą przyszłość w tym "ukladzie". Od razu dodam, że nic z poprzednim układem sił nie mam wspólnego ale to co teraz jest w przedszkolu też mi się nie podoba. I uważam, że dobry menadżer postawi to przedszkole na nogi. No właśnie-dobry menadżer. Pozdrawiam
14-06-2017 11:42:29
rodzic
Informacyjnie: 1) Na ostatnim zorganizowanym w Przedszkolu zebraniu ze wszystkimi rodzicami okazało się, że wszyscy pracownicy (22 osoby, poczynając od pracowników niemerytorycznych, poprzez administrację, do nauczycieli) jednogłośnie poparli (pisemnie, w oficjalnym piśmie) jedną kandydaturę. 2) W tym samym piśmie Pracownicy zdecydowanie zaprotestowali przeciwko kalumniom, jakie w ich kierunku śle do różnych instytucji anonimowy 'Życzliwy' podpisując się Rada Rodziców i Rodzice. 3) Ponadto zgromadzeni rodzice podpisali pismo informujące właściwe organy, że wszyscy niżej podpisani nie są autorami anonimowych pism szkalujących pracowników przedszkola. 4) Członkowie Rady Rodziców również pisemnie odcięli się od anonimów podpisywanych w ich imieniu. Jeśli chodzi o ewentualne wnioski, to każdy niech wyciągnie je sam.
20-05-2017 14:42:14
Krystyna Szumska
Drodzy Państwo, wiele lat byłam związana z poznanską oświatą i śmiem twierdzić,że obecny zastępca dyrektora będzie miał poparcie przedstawicieli urzędu miasta- niezależnie od kompetencji lub ich braku. Władze będą chciały uciąć temat powołując dyrektora jakiegokolwiek byle tylko mieć spokój. A dzieci w tym wszystkim będą najmniej istotne. To smutna prawda o pllityce oświatowej naszego miasta. Życzę rodzicom sił, b y mądrze poprzeć właściwego kandydata i nie dopuścić osób bez kompetencji. Pozdrawiam serdecznie
14-05-2017 12:53:42
fanka zygmunta
zygmuncie czekam wiec tupiac nozkami z niecierpliwosci :-)
14-05-2017 09:03:13
Zygmunt
O fanclub zadbam po wygranym konkursie. I nie powiem, że nie jestem kompetentny do tego.
13-05-2017 18:56:05
fanka zygmunta
zygmuncie i allelujah buahahaha - fanka zza morza p.s. fanclub juz masz?
13-05-2017 14:35:31
Zygmunt
I wszystko będzie odbywało się w majestacie prawa.
13-05-2017 11:43:20
fanka zygmunta
zygmuncie jestem twoja fanka hahaha rozbawiles mnie z samego rana. pozdrawiam
12-05-2017 22:22:41
Zygmunt
Spełniam wszystkie warunki, jestem odpowiednim kandydatem na dyrektora "tego" przedszkola, zatem przystąpię do konkursu, który oczywiście wygram. W ramach pełnionego rzetelnie nadzoru pedagogicznego zrobię porządek z obecną kadrą pedagogiczną, przypomnę o obowiązkach a o prawach niech lepiej już dziś zapomną. Konflikty dopiero zaczną się. Oj będzie bolało!
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: