Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona będzie można kupić kwiaty, doniczki i nasiona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona będzie można kupić kwiaty, doniczki i nasiona
11-05-2017 13:15   Janusz Ludwiczak
Petunie, surfinie, maciejki i również pelargonie, a także doniczki, nasiona i akcesoria ogrodnicze będzie można kupić podczas kiermaszu, który w weekend odbędzie się w Parku Wilsona. Od soboty będzie można również zgłaszać się do 24. edycji konkursu "Zielony Poznań".

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wystawcy zaoferują w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Będzie można zaopatrzyć się też w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy. Wszystkim zainteresowanym porad ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

Po raz kolejny wspólnie z mieszkańcami miasta Poznania przygotowujemy się do wiosny w ogrodzie. W tym roku impreza nabierze nowej mocy dzięki połączeniu sił z różnych instytucji. Podczas kiermaszu przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu, a wystawcy zaoferują mieszkańcom bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów, a także akcesoria ogrodnicze, podłoża i nawozy. Na mieszkańców miasta Poznania czekają liczne atrakcje, animacje dla dzieci, edukacja i pokazy florystyczne Ogrodu Botanicznego UAM, warsztaty z hortiterapii prowadzone przez Katedrę Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald, Mobilny Punkt Informacyjny dla Rodzin prowadzony przez Poznańskie Centrum Świadczeń – zapowiada Ewelina Murzydło z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Podczas kiermaszu będzie można także zgłosić swój udział w konkursie "Zielony Poznań" i zapoznać się z jego regulaminem. Mieszkańcy Poznania, instytucje oraz podmioty gospodarcze będą mogli zgłaszać swoje zielone obiekty do oceny konkursowej w terminie od 13 maja do 20 czerwca 2017 r.

Kiermasz ogrodniczy "Zielony Poznań" odbędzie się w sobotę i niedzielę, w Parku Wilsona - przed Palmiarnią w godz. od 10:00 do 17:00.

Sobota Serwacego, 13 maja 2017
10.00-17.00
Kiermasz „Zielony Poznań”
Stoisko Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu – dzieci będą mogły poznać rodzime rośliny kwitnące w maju, a także gatunki ptaków i motyli występujących w poznańskich parkach i ogrodach.
Strefa Dziecka - animacje dla dzieci
Stoisko Motyle dla Hospicjum – Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań
10.00-13.00
Pokaz florystyczny "Dekoracyjne i przyprawowe" mgr inż. Grażyna Naser z Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu
11.00-16.00
Pogotowie Projektowe – pracownicy i Doktoranci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studenci będą udzielać porad w zakresie projektowania ogrodów.
Mobilny Punkt Informacji dla Rodziny z Poznańskim Centrum Świadczeń
12.30 – 16.00
Warsztaty Hortiterapeutyczne – prowadzą nauczyciele z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Muszla Koncertowa).
13.00-16.00
Znakowanie rowerów z Komisariatem Policji-Grunwald.
Niedziela Bonifacego, 14 maja 2017
10.00-17.00
Kiermasz „Zielony Poznań”
Stoisko Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu – dzieci będą mogły poznać rodzime rośliny kwitnące w maju, a także gatunki ptaków i motyli występujących w poznańskich parkach i ogrodach.
Strefa Dziecka – animacje dla dzieci
Stoisko Motyle dla Hospicjum – Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej o/Poznań
11.00-16.00
„Pogotowie Projektowe” – pracownicy i Doktoranci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studenci będą udzielać porad w zakresie projektowania ogrodów.
12.00-15.00
Pokaz florystyczny „Dekoracyjne i przyprawowe” – mgr inż. Beata Grabowska z Ogrodu Botanicznego UAM
12.30 – 14.30
Warsztaty Hortiterapeutyczne – prowadzą nauczyciele z Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


R E K L A M A

Komentarze (2)

12-05-2017 18:20:58
eka z małeki
-z przyjemnością uczestniczę od początku w kiermaszach,tam już wystawiają dzieci z wnukami pierwszych wystawców,wszystkich znam.To naprawdę miłe coroczne spotkania,niestety starszych ubywa.Niekoniecznie trzeba coś kupić!,ale sama atmosfera i możliwość wymiany wiadomości też podnosi na duchu!!!-sam jestem namiętnym kwiaciarzem balkonowym!!!.Nie wyobrażam sobie balkonu bez kwiatów widzę puste balkony,żal!!!Nie potrzeba nic drogiego widziałem kompozycje z traw i naprawdę mi to się podobało!!!Ludziska Kochane zróbcie coś bo w porównaniu z innymi dzielnicami wyglądamy słabiutko,czyżby bieda, po ilości i jakości samochodów nie sądzę!!!Pamiętam czasy gdy ludzie byli biedniejsi i gorzej się żyło ale balkony zawsze były ukwiecone.No cóż może to jest zmiana czasów ??? eka
12-05-2017 15:28:17
morlock
Dotychczas pelasie kupowałem na Łazarku. Może Pan Janusz ceny łaskawie poda spod Palmiarni?. Sąsiadki stamtąd korzystającej nie zapytam bo suki zwyczajnie nie lubię. Dotychczas ja i Gwint sprzątaliśmy klatki schodowe a bambery wkręcające się na siłę do Poznania to tylko istoty typu - "jo mom psa który narąbał na schodowej klatce ale nie pospszontom BO TO NIE mój tydziń"(sic!+Q.E.D.). Od czasu gdy elektroniczny sprzęt stał się ogólnie dostępny to stały się również ogólnodostępne filmiki udostępniane na YT, Demotach czy innym Wykopie. Nierób zostanie gwiazdą netu a ja komfortową celę z dietą o której ten Bosy opowiadał.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: