Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z ogródkami działkowymi przy Potockiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z ogródkami działkowymi przy Potockiej?
27-04-2017 01:07   Janusz Ludwiczak
Nadal ogródki działkowe ale z wydzielonym ogólnodostępnym terenem zieleni i rekreacji plenerowej, wysokość budynku do 7 metrów, ścieżka pieszo-rowerowa jako przedłużenie ulicy Łukaszewicza do Hetmańskiej – to przewiduje projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma objąć teren w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej, Hetmańskiej i Dmowskiego.

W środowe popołudnie w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się drugi etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "W rejonie ulic Hetmańskiej, Dmowskiego, Potockiej i Kolejowej" w Poznaniu.

Przypomnijmy. W połowie 2014 roku Rada Osiedla Św. Łazarz wyszła z inicjatywą przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar pomiędzy ulicami: Dmowskiego, Hetmańską, Kolejową i Potockiej. W styczniu 2015 r. Rada Miasta Poznania przyjęła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia dokumentu, który ma uchronić ogródki działkowe przed zabudową.

Dwa lata temu odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjnego, podczas którego projektanci z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej omówili uwarunkowania i założenia do projektu planu miejscowego oraz zebrali sugestie i opinie od mieszkańców o czym więcej w artykule: Park zamiast ogródków działkowych na Potockiej? {WIDEO}

W środę projektanci przedstawili wstępny projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma objąć teren w obrębie ulic Potockiej, Kolejowej, Hetmańskiej i Dmowskiego.

Projekt zakłada, że zachowane zostaną ogródki działkowe. Na każdej działce dopuszczona będzie mogła być jedna altana lub jeden budynek gospodarczy. Uwzględniono również budynki administracyjno-socjalne, których powierzchnia zabudowy nie może być większa niż 150 m kw., a wysokość nie większa niż 5 m, a w przypadku dachu stromego do 7 m. Projektanci dopuścili również zachowanie istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego bez możliwości rozbudowy i nadbudowy.

Plan miejscowy dla terenu w rejonie ulic Dmowskiego, Potockiej, Kolejowej i Dmowskiego przewiduje również ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości nie mniejszej niż 3,5 m jako przedłużenie ulicy Łukaszewicza do Hetmańskiej.

Ponadto projekt przewiduje lokalizację obiektów małej architektury, placów zabaw lub plenerowych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Część terenu ma być ogólnodostępna z funkcjami rekreacji plenerowej.

Urbaniści czekają teraz na uwagi do projektu planu, które do 12 maja można nadsyłać na adres: Miejska Pracownia Urbanistyczna, ul. Prusa 3, 60-819 Poznań, mpu@poznan.mpu.pl.


Komentarze (2)

28-04-2017 18:50:43
J.J.
Jak to co, stawiam tam najwieksza w miescie stacje roweru miejskiego. Dookola beda stojaki pod nogi dla rowerzystow...
27-04-2017 13:04:56
morlock
Z tego co pamiętam to inwestor jublu Kinecośtam w czworokącie Hetmańska, Dmowskiego, Krauthofera, tory pojapońskie PKP okroił inwestycję więc część działki Miasto mogłoby przeznaczyć na upragniony park dla deptaczy. Ci co się plują że wiara se wycina z własnych działek niechciane drzewa pewnie jednocześnie optują za wyjałowieniem, okrojeniem i/lub po całości likwidacją przedmiotowych, tlenodajnych działek. I nie, nie mam tam interesu. Bardziej mi biega o to że tereny z dotychczasową zielenią zastępują potworki typu winklowa chata przy LImanowskiego i Matejkiego. Do dziś pamiętam zapach jaśminu którego krzak rósł kiedyś w obecnym wejściu do spożywczaka. I tylko patrzeć jak skwer u @eki z małeki-ego wykupi dewelopedź na budowę "oh,ah pierszego tujkontnego biurofca apartamendofca".(bez obrazy) Kiedyś Szczecin mi się podobał. Dłuuugie, pełne zieleni, śródmiejskie ulice coś jak u nas Przybysza ale na skalę ogólnomiejską. Nie wiem jak teraz ale jeśli tam również najmniejsze trójkąty miejskie opanowali pazerni budowy niePOtrzebnych budynków to im wspóczuję, jak i nam. Pozdrawiam, morlock.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Legenda o poznańskich koziołkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

06

mar

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: