Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi będą miały już piąty plan miejscowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi będą miały już piąty plan miejscowy
26-04-2017 00:52   Janusz Ludwiczak
– Targi zamierzają bardziej otworzyć się na mieszkańców, wprowadzić nowe funkcje, ograniczyć się nie tylko do organizacji wystaw i imprez targowych – przekonuje Elżbieta Janas, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Międzynarodowe Targi Poznańskie".

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Targów obejmie obszar o powierzchni 23 hektarów między ulicami: Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta, Głogowską, Śniadeckich i Święcickiego.

Na tym terenie obowiązuje już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w 2011 r. Jest to już czwarty plan. Targi od 1998 r. mają obowiązuje plany miejscowe. Rozwój targów odbywa się wyłącznie na podstawie mpzp. Plany miejscowe zmieniane są w zależności od zmiany sposobu zagospodarowywania terenów wystawienniczych czy innych potrzeb, których nie można było przewidzieć przed uchwaleniem planów – tłumaczy mgr inż. arch. Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

O przystąpienie do nowego planu miejscowego wystąpiły Międzynarodowe Targi Poznańskie, które chcą wydzielić teren w rejonie ulic Głogowskiej i Śniadeckich, obejmującego dwa istniejące budynki usługowo-biurowe, zmienić minimalną powierzchnię działki budowlanej – dopuszczenie wydzielenia działki budowlanej o powierzchni mniejszej niż 7 ha, a także poszerzyć aktualną granicę planu o wskazane działki w bezpośrednim sąsiedztwie MTP.

Targi wystąpiły o podział tego terenu, wyłączenie obszaru, na którym znajduja się budynki użytkowane przez inne podmioty jak Straż Miejska. Targi zamierzają bardziej otworzyć się na mieszkańców, wprowadzić nowe funkcje, ograniczyć się nie tylko do organizacji wystaw i imprez targowych – podsumowuje Elżbieta Janus, dyrektor MPU.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: