Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkolaki złożyły przyrzeczenie: "Nie będziemy niszczyć zieleni i płoszyć zwierząt" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkolaki złożyły przyrzeczenie: "Nie będziemy niszczyć zieleni i płoszyć zwierząt"
24-04-2017 07:21   Janusz Ludwiczak
Dzieci z Przedszkola nr 39 zostali małymi obrońcami przyrody. Maluchy przygotowały happening w Parku Wilsona z okazji Światowego Dnia Ziemi.`

W piątek dzieci z najstarszych grup z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" - Sarenki i Sowy spotkały się w Parku Wilsona z uczniami trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 26 by wziąć udział w happeningu z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Dzieci złożyły przyrzeczenie małych ekologów:
"Nie będziemy niszczyć zieleni i łamać drzew,
Nie będziemy płoszyć zwierząt i zrywać roślin,
Będziemy dbać o rośliny w naszej sali i wokół przedszkola,
Będziemy uczyć innych - jak dbać o naszą planetę ziemię".

"Mali obrońcy przyrody" odgadywali także ekologiczne zagadki oraz przemaszerowali po parku z transparentami, plakatami i rekwizytami. Nie zabrakło też propagowania haseł związanych z ochroną przyrody. Dzieci rozdały także przechodniom ulotki na zielonych liściach z informacjami zachęcającymi do dbania o środowisko – wyjaśnia Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Happening był kontynuacją Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się w naszym przedszkolu w minioną środę. Dzieci przypomniały sobie co oznacza segregacja odpadów, recykling. Śpiewaliśmy też przyrodnicze piosenki oraz obejrzeliśmy prezentację poświęconą ochronie naszej przyrody. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom – dodaje Justyna Maciejewska-Dębska.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: