Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ks. Marian Ciesielski nie będzie już proboszczem Parafii Chrystusa Sługi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ks. Marian Ciesielski nie będzie już proboszczem Parafii Chrystusa Sługi
24-04-2017 20:38   Janusz Ludwiczak
Budowniczy kościoła przy Palacza i pomysłodawca utworzenia Parafii Chrystusa Sługi z końcem czerwca przestanie być proboszczem parafii na pograniczu Górczyna i Łazarza. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że od 1 lipca proboszczem Parafii Chrystusa Sługi będzie ks. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

"Kierując się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, podjął następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów, które wejdą w życie w lipcu 2017 roku. "Swoje obowiązki ksiądz będzie wypełniał jako pasterz zatroskany o powierzoną mu wspólnotę pamiętając, że wykonuje zadania nauczania, uświęcania i kierowania Ludem Bożym, powołany do uczestnictwa w posłudze samego Chrystusa" – czytamy na stronie Archidiecezji Poznańskiej.

Decyzją Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 lipca 2017 roku nowym proboszczem Parafii Chrystusa Sługi przy ul. Palacza będzie ks. kan. mgr lic. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

A co stanie się z dotychczasowym proboszczem parafii Chrystusa Sługi? Tego jeszcze nie wiadomo. Z księdzem Marianem nie udało nam się skontaktować.

Nominacja ks. Mariana Ciesielskiego zostanie podana wkrótce – tłumaczy ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Archidiecezji Poznańskiej.

Ks. Marian Ciesielski urodził się 3 maja 1966 r. w Mochach, w okolicach gdzie znajduje się Przemęcki Park Krajobrazowy. Ukończył II LO w Lesznie. Następnie poszedł do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W maju 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie, które udzielił ks. abp Jerzy Stroba.

Przez trzy lata był wikariuszem w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Jest inicjatorem powstania nowego kościoła przy ulicy Palacza, którego budowa ruszyła w 2005 roku. Nie raz mieszkańcy mogli go więc zobaczyć w roboczej odzieży przy prowadzonych pracach.

Ks. Marian Ciesielski w 2008 roku otrzymał tytuł "Człowiek Roku Łazarza". W październiku zeszłego roku podczas konsekracji kościoła przy ul. Palacza ks. arcybiskup Stanisław Gądecki mianował proboszcza Parafii Chrystusa Sługi kanonikiem honorowym.

Ks. Marian słynie również z nietypowych instalacji, które pojawiały się przed kościołem na Palacza. W marcu 2011 r. mieszkańców zaniepokoiły wystające nogi i ciało mężczyzny, który nie dawał oznak życia. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja. Okazało się, że był to manekin, który był elementem happeningu zorganizowanego przez proboszcza i wikariusza. Akcja miała na celu przypomnieć, o rozpoczętym Wielkim Poście. Stąd na samochodzie pojawiły się kartki z napisami: "A może Twoja dusza potrzebuje remontu? Pamiętaj duchowy tuning - Wielki Post!". Po interwencji policji i pogotowia manekin został usunięty.

Z kolei pod koniec listopada ubiegłego roku przed kościołem pojawiły cztery krzesła a przy nich maszyna do pobierania biletów ze wskazówkami jak dobrze przeżyć czas. Nie była to poczekalnia do gabinetu lekarskiego czy urzędu, ale instalacja przypominająca o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

Rok wcześniej przed wejściem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza pojawiła się pralka, a nad nią rozwieszone pranie z ubrankami dziecięcymi i napis "Przygotuj serce a nie ubranie".

Podobne przekazy dla wiernych pojawiały się również latem. W 2012 r. przed kościołem zawisł hamak, a obok niego bilbord z napisem: "Pokój tchnij w serce me bym odpoczął... bym odpoczynkiem chwalił Ciebie, Panie mój".

Aktualizacja 24.04.2017 godz. 20:36: Otrzymaliśmy odpowiedź od ks. Mariana Ciesielskiego, proboszcza Parafii Chrystusa Sługi:
Po konsekracji kościoła poprosiłem Ks. Arcybiskupa o zmianę parafii. Hasło tego roku duszpasterskiego Mówi: Idźcie i głoście. No to je wypełniam. Czekam na dekret do nowej parafii - wyjaśnia ks. Marian Ciesielski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.


Komentarze (23)

31-05-2017 18:32:02
parafianka
Wielka szkoda, że Antkowiak zostaje. Nierób jeden.
20-05-2017 15:03:29
Monika
Ksiądz Marian jest najlepszym księdzem jakiego spotkałam na swojej drodze. On udzielał nam ślubu, ochrzcił nasze dzieci. Uczestniczyliśmy w powstawaniu tej parafii - doskonale pamiętam masze pod gołym niebem, potem pod namiotem, następnie w małej kaplicy. Wspaniałe podejście do parafian, do dzieci, które bardzo garną się do niego. Ja będąc dzieckiem nie chciałam chodzić do kościoła, moje dzieci z niecierpliwością czekają na niedzielną mszę. Wszystko zależy od podejścia. Księże Proboszczu - z wielkim żalem, przykrością i rozdartym sercem żegnamy księdza i życzymy wszystkiego dobrego. Wielka Szkoda.
12-05-2017 10:00:42
wierny
DROGI KS MARIANIE .TWÓJ TRUD W POSTAWIENIE MURÓW KOŚCIOŁA JEST BOGU WIADOMY,A LUDZIOM PO CZESCI.BUDYNEK SAKRALNY ZAWSZE BĘDZIE TYLKO BUDYNKIEM I NICZYM WIĘCEJ. DAJESZ LUDZIOM BOGA ŻYWEGO ,KTÓRY NIE CHCE MIESZKAĆ W TABERNAKULUM TYLKO W LUDZKIM SERCU.ILOŚĆ LUDZI PRZYSTEPUJACYCH DO KOMUNII ŚW NIEDZIELNEJ TYLKO TO POTWIERDZA.ZAL MI TYCH ,KTÓRZY BRONIĄC KS MARIANA Z LEKCEWAZENIEM MÓWIĄ TEN CZERNIEJEWSKI OD 5 M CHRYSTUSA.JAK TAK MOZNA..
12-05-2017 08:17:57
wierny
Wspaniały kapłan.Wszystko co robi to z myślą o Bogu i dla pożytku parafian.To nie jest urzędnik kościelny, który niby pracuje dla Chwały Bożej , a na uwadze ma chwale własną i gromadzenie dóbr materialnych i wygodne życie. Ks.Ciesielski gdziekolwiek pójdzie będzie zawsze szczęśliwy , bo to wierny uczeń Mistrza z Nazaretu.Wspaniałe ,że mieliśmy takiego kapłana ,teraz potrzebują to inni ,którzy szukają Boga , a On im pokaże drogę do Niego.
05-05-2017 14:43:04
12345
czekamy w chrzypsku
05-05-2017 10:38:12
obserwator
Kochani tam dokąd idzie Wasz Proboszcz są życzliwi ludzie, którzy potrzebują dobrego księdza, który godnie zastąpi zmarłego proboszcza. Okolice piękne, ludzie, życzliwi i pracowici i przychylni kościołowi. Przyda się im ktoś z nowymi pomysłami, nowym spojrzeniem i inicjatywą. Przyjmą go godnie i z otwartymi ramionami.
02-05-2017 10:07:44
Agata
"Z dobrze mi znanych źródeł wiem, że Ks. Proboszcza sam prosił o zmianę i to nie pierwszy raz. " A ja z dobrze znanych źródeł wiem, że już raz odmówił dobrej zmiany. Tym razem już nie mógł. Niestety nie jest to zmiana ze względu na dobro dusz. Szkoda tej parafii, które jest prawdziwą wspólnotą. Rozpieprzyć łatwo, posklejać znacznie trudniej.
30-04-2017 23:41:48
katolik
widać ze i dobra zmiana jest i w kościele jak w każdej instytucji ' SZKODA TYLKO ZE NAPRAWDĘ DOBRY KS. KTÓRY TYLE DOBRA WŁOŻYŁ W POWSTANIE I WYBUDOWANIE PARAFII ZOSTAŁ TAK POTRAKTOWANY. MYŚLĘ ZE LUDZIE TO OCENIĄ I PUJDA PO ROZUM DO GŁOWY..U
28-04-2017 19:58:47
morlock
@BOB Frustrujące , co nie? Bo admin działa online? No prawie. Od czasu jak szwagier dla mnie wymontował ze swojego kombajnu alkomat i odpaliłem ustrojstwo na kompie w trybie "wpierw chuchnij- potem coś pisz" ilość publikacji moich postów wzrosła do 97% na tym portalu.
28-04-2017 19:16:40
BOB
Ale filtrujecie A gdzie ta demokracja? BOB
26-04-2017 23:19:03
adi
Ksiądz Marian to Wspaniały człowiek - oddany mieszkańcom Górczyna. Skromny, pomocny i bardzo otwarty. Dobra zmiana dotarła z kurii - cóż wracam do sąsiedniej parafii! Księże Marianie Wszelkiej Pomyslności! Głowa do góry!!!!!A kuria po prostu nie wie co dobre dla parafian......
25-04-2017 23:12:31
emir
dobry ksiądz niech idzie głosić swiatu.))))
24-04-2017 21:29:39
4sa
"Dobra zmiana"
24-04-2017 16:37:48
morlock
Tam, na Górczynie starczy specjalista egzorcysta od Św.Michała. Po co zaraz osoba która może być potrzebna gdzie indziej? Boguszyn, Kolniczki, Gogolewo? Panienka- (to taka wiocha) nie polecam bo tam 80% tych co pukają w niedzielne bramy. Natomiast Kościół/ek parafialny jest przepiękny.Nawet świece są wykonane kunsztownie w drewnie. Z zewnątrz stodoła ale w środku/!!!!!!!!!!!!!!!. I tylko wiernych brakuje. To pomiędzy Jarocinem i Klęką/ Chociczą w kierunku Poznania, nie po trasie ale tymi wiejskimi kanałami lub pod GPS (dla zwiedzających i ciekawych). Polecałbym zwiedzanie tych zadupi ale zbyt wiele tam beemków miejscowego sortu jeśli rozumiecie o czym piszę. Stare lasy, starorzecza,plebanie, kościoły, wioski sprzed Wilusia (dp Poznaniaków piszę) nadwarciańskie, dzikie klimaty. Dla snobów gdześtam mają nawet qunie podkute pod wierzch ale to nie moja bajka. Ps. Znowu coś spieprzyłem?
24-04-2017 15:28:52
Staszek
Duch Święty wie co robi. Zobaczycie, wszystko ma swój sens :)
24-04-2017 15:21:14
paraf
...jak jest dobrze to trzeba to psuć. Razi w oczy ,że ludzie chętnie idą do kościoła i czują się w nim dobrze...Dobra zmiana :-( dopadła i kościół.
24-04-2017 14:04:14
Dziadek
Z tego co czytam doczeka sie.Zbyt awangardowy ,Kościół takich nie potrzebuje Nie wiadomo czy na przyszłą Wielkanoc nie przybije się do krzyża .Teraz wiem z kąt powiedzenie cichy jak mysz kościelna I tacy są hierarchom potrzebni. No parafianie od Serca brońcie swojego duszpasterza chyba że zrobią go biskupem
24-04-2017 13:43:55
tajniak
Boże ludzie... Z dobrze mi znanych źródeł wiem, że Ks. Proboszcza sam prosił o zmianę i to nie pierwszy raz. Dlaczego nie umiecie uszanować decyzji Ks. Proboszcza i Arcybiskupa? Zawsze knujecie jakiś spisek... a że za dobry... że coś tam... za gruby... za chudy... Zapytajcie dziekana - on już wiedział tygodnie wcześniej. Dajmy ks. Marianowi odpocząć jeśli tego chce. Szczęść Boże wszystkim myślącym nie tylko o sobie. Tydzień miłosierdzia w końcu mamy.
24-04-2017 13:24:43
....
Proponuję napisać jakieś pismo, myślę, że bardzo chętnie podpisze się pod nim bardzo dużo ludzi. Zawsze jak coś jest dobrze, to trzeba to zepsuć...
24-04-2017 13:04:24
parafianka
.....kogoś w oczy kole ,że ludzie chętnie przychodzą do kościoła i dobrze się w nim czują .....jedna wielka klika...Kościół bez ks. Mariana to już nie będzie ten sam kościół, tym bardziej że probostwo ma objąć ksiądz polityczny..wrrr.
24-04-2017 12:10:52
gosownik
Super ksiadz! Udzielal mi slubu kilka lat temu, byl bardzo mily, bardzo fajne spotkania z nim mielismy i z niczym nie robil problemow. No i na samym slubie dal swietne kazanie. Skad taka dziwna decyzja? Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze, pewnie byl zbyt dobry dla parafian i za malo od nich sciagal (my np. ofiare musielismy mu wciskac na sile). A ten Rafał Czerniejewski to widze z tej parafii od 5-metrowego Chrystusa i Rycerzy Chrystusa Króla? Widze, ze trzeba bedzie zmienic kosciol...
24-04-2017 09:44:35
a
ciekawe komu ksiądz przeszkadzał ,tak samo jak przenieśli księdza Marcina z parafii MBB . a proboszczowie z MBB ,z Wir są nie do ruszenia, Kościół to jedna wielka firma z układami !!!!! masakra !!!
24-04-2017 07:26:31
t
jak ktos dobry to po co to zmieniac!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: