Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym na Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zderzenie samochodu osobowego z dostawczym na Jarochowskiego
23-04-2017 00:34   Janusz Ludwiczak
Do kolizji samochodu osobowego z dostawczym doszło w piątkowe przedpołudnie za skrzyżowaniem ulic Jarochowskiego i Sczanieckiej.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 10. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Zdaniem Andrzeja Janowskiego na ulicy Jarochowskiego należy wprowadzić zmiany w organizacji ruchu, które polegać miałby na ograniczeniu prędkości do 30 km/h i wprowadzenie jednego kierunku ruchu.

Po wprowadzeniu jednokierunkowej ulicy Jarochowskiego mieszkańcy zyskają więcej niż obecnie miejsc parkingowych – zrobi się dla nich miejsce na jezdni. Pędzące samochody przestaną zagrażać bezpieczeństwu dzięki zlikwidowaniu „skrótu przez Łazarz” którym kierowcy z innych dzielnic omijają Hetmańską – Reymonta. Po zmianach ulica Jarochowskiego będzie jednokierunkowa od ul. Chociszewskiego do ul. Hetmańskiej, od ul. Chociszewskiego do ul. Szczanieckiej i od ul. Wyspiańskiego do ul. Szczanieckiej, z ograniczeniem prędkości do 30 km/h lub jeśli okaże się to możliwe na niektórych odcinkach – 20km/h (strefa zamieszkania); to spowoduje ucięcie tranzytu przez dzielnicę. Samochody będą poruszać się wolniej, ale płynnie. Nastąpi uspokojenie ruchu samochodowego – przekonuje Andrzej Janowski, członek Stowarzyszenia Rowerowy Poznań i autor projektu "Rowerowy Łazarz i Jeżyce: Obwodnica Rowerowa – zielona Jarochowskiego i Samoobsługowe Stacje Naprawcze - Jeżyce" zgłoszonego do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Jak wyjaśnia Andrzej Janowski z Rowerowego Poznania w latach 2007-2015 na ulicy Jarochowskiego doszło do 214 zdarzeń drogowych, w których 1 osoba zmarła, 10 osób zostało ciężko rannych, 22 lekko rannych.

Tylko w 2 przypadkach winny był rowerzysta, a w 1 pieszy – wylicza Andrzej Janowski.


Fot: Andrzej Janowski

ZOBACZ TAKŻE: Ulica Jarochowskiego ma być jednokierunkowa

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

23-04-2017 20:57:42
aby
Durny komentarz do durnej propozycji. Tak ciężko to zrozumieć?
23-04-2017 19:47:20
Amicus
SPP nie powoduje, że jest mniej aut - patrz Centrum, Jeżyce. Na poszczególnych drogach gdzie to uzasadniona można wprowadzić ograniczenia prędkości. Z resztą 50km w mieście to nie jest zawrotna prędkość. To przestrzeganie przepisów generlanie wpływa na ilość takich zdarzeń, jak to opisane w artykule, a nie spp. I spuentuje to pytaniem: tak cièżko to zrozumieć? :)
23-04-2017 19:02:18
m
Chyba to logiczne mniej będzie kierowców którzy teraz traktują Łazarz jak darmowy parking, zostawią samochody na Górczynie lub Junikowie i pojada do centrum tramwajem, tak ciężko to zrozumieć? A przy niższych prędkościach czas reakcji jest chyba korzystniejszy, a jeśli już dojdzie do jakiegoś zdarzenia to i konsekwencje takiego zdarzenia są mniej dotkliwe :) tak ciężko to zrozumieć?
23-04-2017 17:25:04
Amicus
A bo to jedna kolizja? One były i będą nadal. Nawet przy najspokojniejszym ruchu takie rzeczy się zdarzają. Głowa - to jest najważniejsze za kierownicą... PS do komentarza poniżej: jestem ciekawy w jaki sposób spp przyczyniłaby się do wyeliminowania zdarzeń drogowych?
23-04-2017 15:29:23
m
Aby pisanie durnych komentarzy to twoja pasja? Zdarzenie opisane powyżej pokazuje tylko jedno, kierowcy stanowią zagrożenie dla siebie i otoczenia. Czas skończyć z tranzytem przez dzielnicę i darmowym parkingiem dla kierowców z okolicznych wiosek. Tak dla SPP i uspokojenia ruchu!
23-04-2017 13:56:02
aby
Warunkiem podstawowym ograniczeń prędkości jest eliminacja ruchu rowerowego z ul. Jarochowskiego. Dla samochodów jadących 20 km/godz. oraz pieszych pędzące rowery stanowią istotne zagrożenie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: