Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulewy (znów) zalały dworzec - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulewy (znów) zalały dworzec
04-07-2009 20:05   Janusz Ludwiczak
Komunikaty o zalanym przejściu podziemnym i konieczności korzystania z kładek między torami mogli usłyszeć pasażerowie PKP przyjeżdżający i wyjeżdżający z Poznania. Intensywna ulewa, która przeszła w sobotę po godz. 17:20 przyczyniła się do zalania przejścia podziemnego pomiędzy Dworcem Zachodnim, a Dworcem Głównym.

Wystarczyło kilka minut intensywnych opadów deszczu, aby znów zostało zalane przejście podziemne łączące Dworzec Zachodni i Dworzec Główny z peronami 6, 5 i 4.

Wejścia do tunelu zostały odgrodzone taśmą, a przejść pilnowali policjanci. Pasażerowie PKP musieli korzystać z kładek między torami. Bezpieczeństwa pilnowali policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
PKP i miasto nic nie wyniosło z ostatnich dni. Sytuacja, kiedy przejście podziemne pod Dworcem Głównym PKP jest zalewane powtarza się po każdych intensywnych opadach deszczu. Dworzec kolejowy to pierwsza wizytówka miasta. Szkoda, że zalany tunel muszą widzieć nie tylko poznaniacy, ale i turyści, a nie wspomnę o gościach z zagranicy.
Czas leci i zegar tyka. PKP i miastu przypomnę, że do EURO2012 co raz bliżej, a rozpoczęcia budowy nowego dworca jakoś nie widać. Mam dziwne wrażenie, że nie uda się wybudować nowego dworca. Pożyjemy zobaczymy.


Komentarze (5)

06-07-2009 16:01:07
madzia
Pierwsze co powinno być na dworcu to schody ruchome i windy. Współczuję najbardziej osobom niepełnosprawnym. A o obecnym dworcu lepiej nie będe się wypowiadała.
04-07-2009 23:24:57
Pozwól Kolejom Plajtnąć
PS: A śmie wątpić, czy Warszawska nie ma lepszego dworca centralnego niż my główny.
04-07-2009 23:24:22
Pozwól Kolejom Plajtnąć
Lepsze dworce to już mają w Czechach i Słowacji. Może doczekamy chociaż tak nowych dworców jakie mają Kraków, Białystok czy Częstochowa.
04-07-2009 21:50:09
pasazer pkp
Już czas najwyższy, aby do Poznania wjechało DB. A na euro pewnie, że będziemy mieli piękny dworzec. Zrobią tylko lifting i prace kosmetyczne, wymienią płytki, wymalują korytarze i zrobią szklaną elewację.
04-07-2009 20:55:50
max
Precz z PKP!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: