Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Człowiek 20-lecia Łazarza obchodził 50.rocznicę święceń kapłańskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Człowiek 20-lecia Łazarza obchodził 50.rocznicę święceń kapłańskich
02-07-2009 22:02   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, 28 czerwca 50. rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. kanonik Janusz Piotrowski, który od 1983 roku pełni posługę duszpasterską w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Szacowny Jubilat jest także założycielem i dyrygentem chóru Dolorosa. Ks. Janusz Piotrowski w dniu 5 czerwca podczas zakończenia 20.Jubileuszowych Dni Łazarza został wyróżniony tytułem "Człowiek 20-lecia Łazarza".

W niedzielę, 28 czerwca 50.rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks. kanonik Janusz Piotrowski, który o godz. 12:15 odprawił jubileuszową mszę świętą, na której dość licznie zgromadzili się wierni z Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Ks. kanonik Janusz Piotrowski urodził się w 1934 roku na poznańskich Jeżycach. Parę lat później rodzice przeprowadzili się na Łazarz, a dokładniej na ulicę Kolejową. Wtedy rozpoczęła się droga kapłańska, gdyż wtedy młody ks. Janusz został ministrantem w Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Ks. Janusz Piotrowski został wyświęcony dokładnie 28 czerwca 1959 roku przez ks. abp Antoniego Baraniaka. Później ks. Janusz pracował w parafiach w Krotoszynie, Grodzisku Wielkopolskim, Krobii i w Poznaniu, w parafiach: Św.Stanisława Kostki na Winiarach, Św.Trójcy na Dębcu i Św.Krzyża na Górczynie.
W 1983 roku ks. Janusz został przeniesiony do Parafii Matki Boskiej Bolesnej, gdzie posługę kapłańską pełni do dziś.

W 1985 roku ks. Janusz Piotrowski utworzył chór parafialny Dolorosa, wcześniej znany jako Adoramus. Zmiana nazwy chóru miała podkreślić przynależność do parafii, której posługuje Matka Boska Bolesna. Chór Dolorosa liczy ponad 60 członków, wśród których jest m.in. Radna Miasta Poznania Lidia Dudziak.
Jednak zamiłowanie do śpiewu ks. Janusza rozpoczęło się znacznie wcześniej. Już w Niższym Seminarium Duchownym kleryk Janusz dostrzegł radość śpiewania. Prawdziwa przygoda ze śpiewem rozpoczęła się podczas zorganizowania dwugłosowego chórku dziewczęcego, który wykonał pieśni ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy podczas mszy świętej. W ciągu roku zespół powiększył się do 100 osób id od tego wszystko się zaczęło. Ks. Janusz ukończył m.in. Wyższą Szkołę Muzyczną.

Ks. kanonik Janusz Piotrowski 5 czerwca, podczas zakończenia obchodów 20. jubileuszowych Dni Łazarza otrzymał tytuł "Człowieka 20-lecia Łazarza" za całokształt zaangażowania w życie społeczności dzielnicy Łazarz. Ten tytuł specjalny został przyznany w roku 20.rocznicy wolnych wyborów i wolnej Polski oraz z okazji właśnie 20. jubileuszowych Dni Łazarza, największego i najstarszego dzielnicowego święta w Poznaniu.

Tekst opracowany na podstawie "MBB - Miesięcznika Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu".

Szacownemu Jubilatowi portal lazarz.pl składa życzenia zdrowia, wielu obfitych łask bożych i wszelkiej pomyślności.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

03-09-2009 21:00:29
max
A x.Janusz Piotrowski ma w ogóle maila????
03-09-2009 20:24:53
piramida1
Witam. Księdza Piotrowskiego poznałem w latach 60-tych. Na Winiarach w parafii św. Stanisława Kostki gdzie stworzył chór którego byłem członkiem (zdjęcie chóru zamieściłem w naszej klasie na stronie galeria szkoła podstawowa 17 Winiary). Zawsze podziwiałem zapał pasję księdza. Łatwość pozyskiwania dla swej działalności młodych ludzi którzy tłumnie przychodzili na próby, występy. Z jak że ogromnym żalem żegnaliśmy Go kiedy nam odebrano naszego księdza. Mimo upływu dziesiątek lat tamten okres na zawsze pozostanie w mej pamięci jako wspaniałe chwile mej młodości. Z ogromną przyjemnością rozrzewnieniem przyglądałem się zdjęciom na których widnieje oblicze księdza. DZIęKUJę KSIęDZU ZA TE PIęKNE CHWILE. Jacek Rogowski p.s szkoda że nie znam emaila księdza mój adres koziorozec2@op.pl
03-07-2009 09:49:27
madzia
Sto lat Drogi Jubilacie.
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Psy psom" - rzeźba psów dla psów
w godz. 12:00-16:00

Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Park(ing) Day Poznań 2019

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: