Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czyszczą stawy w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czyszczą stawy w Parku Wilsona
28-03-2017 12:29   Janusz Ludwiczak
Wiosenne porządki w Parku Wilsona. Pracownicy Palmiarni rozpoczęli czyszczenie stawów. Woda została spuszczona, aby oczyścić dno z mułu i śmieci. Na dnie znaleziono sporo śmieci, przede wszystkim butelki i puszki po piwie. W poprzednich latach natrafiono także na tapczan, a nawet na... szczątki ludzkie.

Zanim spuszczono wodę wszystkie ryby żyjące w stawach zostały odłowione, obecnie pływają w specjalnych zbiornikach w zapleczu Palmiarni.

Dno stawów czyszczone jest z mułu, liści i konarów drzew, a także innych nieczystości. Co roku pracownicy Palmiarni muszą wywozić ponad 10 kontenerów, w których oprócz liści i mułu znajduje się ogromna ilość śmieci. Na dnie zbiorników leżały nie tylko papierki, butelki i puszki, ale także części od rowerów. W poprzednich latach znaleziono na dnie jednego ze stawów... tapczan, a nawet... szczątki ludzkie.

To zdarzyło się kilka lat temu. Powiadomiliśmy medycynę pracy i prokuratora. W tym roku na szczęście zdarzały się tylko śmieci. Co roku na wiosnę czyścimy stawy. Musimy to robić, inaczej woda brzydko pachniałaby latem – powiedział Marek Krzyżaniak, zastępca dyrektora Palmiarni.

Po zakończonych pracach w stawach znów pojawi się woda. Zajmie to nawet tydzień, a to dlatego, że całkowita powierzchnia zbiorników ma ok. 0,3 ha. Duuży staw ma powierzchnię wynoszącą 2436 m2 i głębokość 1,10 m. Staw pośredni ma 374 m2 powierzchni, a staw górny - 174 m2.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: