Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Marcinek zamienił się w teatr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Marcinek zamienił się w teatr
15-03-2017 00:42   Janusz Ludwiczak
Dwanaście zespołów walczyło o statuetkę "Marcinka" podczas XVII Poznańskiego Festiwalu Teatrów, który odbył się w weekend w I LO.

W I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bukowskiej już po raz siedemnasty odbył się Poznański Festiwal Teatrów "Marcinek", podczas którego można było zobaczyć spektakle teatralne w wykonaniu uczniów z dwunastu szkół i placówek kulturalnych z całej Polski, m.in. z Nowej Soli, Nowogardu, Szubina, Żnina, Złotowa, Gostynia, Czerwonaka, Piły i Poznania.

Celem festiwalu było doskonalenie umiejętności aktorskich i odkrycie nowych talentów.

Grand Prix i statuetkę "Marcinka" decyzją jury zdobył Teatr CYK z Gminnego Ośrodka Kultury "Sokół" w Czerwonaku za spektakl "Mój niepokój ma przy sobie broń". Drugie miejsce ex aequo przyznano Teatrowi Ekspozycja z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu za przedstawienie "Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna" oraz gospodarzom - Teatrowi Bez (pre)Tekstu za sztukę "Ciał ciało". Z kolei trzecią nagrodę Grupa Teatralna MPF za widowisko "Pozory".


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-03-2017 00:32:22
EksŁazarzanin
Muszę przyznać, że jestem zbulwersowany. "Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna" to słowa niejakiej Zuzanny Maksymiuk, chorobliwie żądnej sławy psychotycznej grafomanki, działającej pod pseudonimem Maria Goniewicz. Zrobiło się o niej głośno nieco ponad 2 lata temu, kiedy namówiła swojego chłopaka do okrutnego zamordowania własnych rodziców. Sama zresztą brała czynny udział w tej zbrodni. Zaznaczam, że nie znam treści nagrodzonej sztuki; przypuszczam, że raczej nie gloryfikuje się tam czynów Zuzanny M. Jednakże samo sięganie do podobnych inspiracji jest co najmniej niestosowne. Przecież m.in. o to właśnie tej zbrodniarce chodziło! Dziwie się więc brakowi reakcji ze strony władz "Marcinka", skądinąd renomowanego liceum, które przecież ponosi odpowiedzialność za to, co uczniowie robią w murach szkoły. Dziwię się również poznańskiemu Domowi Kultury nr 2 – epatowanie zbrodnią to, delikatnie ujmując, osobliwy sposób szerzenia kultury wśród młodzieży... O tempora, o mores!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: