Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będzie sygnalizacja świetlna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
  WYBORY ŁAZARSKIE 2019 - niedziela 24 marca 8:00-20:00 gdzie głosować? | mapa obwodów | jak głosować? | kandydaci | serwis informacyjny

Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będzie sygnalizacja świetlna
13-03-2017 12:41   Janusz Ludwiczak
W połowie roku na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego pojawi się sygnalizacja świetlna. Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów komunikacyjnych na Łazarzu. Obecnie jest przygotowywany projekt, a ZDM niebawem ogłosi przetarg na tą inwestycję.

Nie ma miesiąca, by na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego nie dochodziło do kolizji lub wypadku. Wielu kierowców, którzy wyjeżdżają z ulicy Chociszewskiego ignoruje znak "STOP" i wymusza pierwszeństwo na jadących ulicą Kasprzaka.

Bezpieczeństwo w tym miejscu mogłaby poprawić sygnalizacja świetlna. Już w 2007 roku Rada Osiedla Święty Łazarz zwracała się do Zarządu Dróg Miejskich o możliwość zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wtedy inwestycja była szacowana na pół miliona złotych.

Po 10 latach starań w końcu na skrzyżowaniu tym pojawi się sygnalizacja świetlna. Obecnie przygotowywany jest projekt.

ZDM planuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Chociszewskiego i Kasprzaka. W tym celu trwają przygotowania do opracowania projektu, który ma być gotowy do końca kwietnia. Koszt inwestycji zostanie obliczony na podstawie kosztorysu inwestorskiego, średnie koszty realizacji skrzyżowania tego typu to ok. 400 tys. zł – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Komentarze (5)

08-11-2017 11:34:20
M.
@Xyz, w połowie roku, ale nie podano którego. ZDM jest mistrzem w udzielaniu wymijających odpowiedzi.
08-11-2017 08:10:44
Xyz
Mamy listopad już jest ?
13-03-2017 21:03:08
dyzio
No nareszcie. I po co było to odwlekać ?
13-03-2017 13:40:44
morlock
Co "pińć" metrów światła - cfietafory dla nowych "Poznaniaków" z prawkiem znalezionym w chipsach. A i tak będą (mam nadzieję że tylko) stłuczki. Lustra taniej wychodziły no ale rządzi jakaś soldateska antypoznańskich zaprzańców. No cóż, pedałując i tak nikogo do lekarza "specjalisty" nie zawiozę, nikogo z niepełnosprawnych. Jak więc "Miasto" ma mnie w 4 literach no to i ja je tak mam. I to na tyle spalacze PET-ów i płyt wiórowych w wynajętych w piecach. No co? To miłego zdychania w zatrutym Poznaniu. Dla mnie, Was i waszych dzieci.
13-03-2017 13:05:58
m
Ignorowali stop, to teraz będą ignorować czerwone światło :) a można było to zrobić rozsądnie zmieniając organizację ruchu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

26

mar

10:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
I Przedszkolny Przegląd Teatralny- z udziałem dzieci ze wszystkich łazarskich przedszkoli.

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki z „KRAINY ŁAGODNOŚCI” zaśpiewa Tomasz Bateńczuk
(bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie od 4.03.)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: