Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będzie sygnalizacja świetlna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu Kasprzaka i Chociszewskiego w końcu będzie sygnalizacja świetlna
13-03-2017 12:41   Janusz Ludwiczak
W połowie roku na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego pojawi się sygnalizacja świetlna. Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów komunikacyjnych na Łazarzu. Obecnie jest przygotowywany projekt, a ZDM niebawem ogłosi przetarg na tą inwestycję.

Nie ma miesiąca, by na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Chociszewskiego nie dochodziło do kolizji lub wypadku. Wielu kierowców, którzy wyjeżdżają z ulicy Chociszewskiego ignoruje znak "STOP" i wymusza pierwszeństwo na jadących ulicą Kasprzaka.

Bezpieczeństwo w tym miejscu mogłaby poprawić sygnalizacja świetlna. Już w 2007 roku Rada Osiedla Święty Łazarz zwracała się do Zarządu Dróg Miejskich o możliwość zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wtedy inwestycja była szacowana na pół miliona złotych.

Po 10 latach starań w końcu na skrzyżowaniu tym pojawi się sygnalizacja świetlna. Obecnie przygotowywany jest projekt.

ZDM planuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Chociszewskiego i Kasprzaka. W tym celu trwają przygotowania do opracowania projektu, który ma być gotowy do końca kwietnia. Koszt inwestycji zostanie obliczony na podstawie kosztorysu inwestorskiego, średnie koszty realizacji skrzyżowania tego typu to ok. 400 tys. zł – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Komentarze (5)

08-11-2017 11:34:20
M.
@Xyz, w połowie roku, ale nie podano którego. ZDM jest mistrzem w udzielaniu wymijających odpowiedzi.
08-11-2017 08:10:44
Xyz
Mamy listopad już jest ?
13-03-2017 21:03:08
dyzio
No nareszcie. I po co było to odwlekać ?
13-03-2017 13:40:44
morlock
Co "pińć" metrów światła - cfietafory dla nowych "Poznaniaków" z prawkiem znalezionym w chipsach. A i tak będą (mam nadzieję że tylko) stłuczki. Lustra taniej wychodziły no ale rządzi jakaś soldateska antypoznańskich zaprzańców. No cóż, pedałując i tak nikogo do lekarza "specjalisty" nie zawiozę, nikogo z niepełnosprawnych. Jak więc "Miasto" ma mnie w 4 literach no to i ja je tak mam. I to na tyle spalacze PET-ów i płyt wiórowych w wynajętych w piecach. No co? To miłego zdychania w zatrutym Poznaniu. Dla mnie, Was i waszych dzieci.
13-03-2017 13:05:58
m
Ignorowali stop, to teraz będą ignorować czerwone światło :) a można było to zrobić rozsądnie zmieniając organizację ruchu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: