Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie zaadoptowali kamizelki, w których uciekali uchodźcy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie zaadoptowali kamizelki, w których uciekali uchodźcy
07-03-2017 11:38   Janusz Ludwiczak
Kamizelka ratunkowa, w której przez Morze Śródziemne uciekała matka z małym dzieckiem trafiła na kilka dni do Szkoły Podstawowej nr 77 i Gimnazjum nr 51.

Ta kamizelka ratunkowa została znaleziona pośród innych na plaży greckiej wyspy Chios. Należała ona do dziecka, które zapewne z mamą uciekało przez Morze Śródziemne. Nie wiemy czy uchodźcy bezpiecznie dotarli do brzegu i co się z nimi teraz dzieje. Kamizelka budzi wrażliwość. Skłania do zrozumienia, jakim szczęściem i wyróżnieniem jest życie w pokoju. Łączy nas myślami z tymi, którzy tego pokoju nie zaznają... – mówi Monika Wińczyk, koordynatorka akcji.

Jedną z 49 kamizelek pod koniec stycznia pojawiała się w wielu miejscach na Łazarzu - zobaczyć można było ją m.in. na boisku między "deskami" przy ul. Dmowskiego, w Ogrodzie Łazarz czy również w tramwajach jadących ulicą Głogowską. Teraz trafiła na kilka dni do uczniów najpierw Gimnazjum nr 51, a później do Szkoły Podstawowej nr 77.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega dramat uchodźców, dlaczego wywołany został konflikt wojenny. W ramach zajęć uczniowie przygotowali również hasła, które kojarzą się z hasłem "pokój".

Pomarańczowe kamizelki ratunkowe pojawiają się w ramach akcji "Zaadoptuj kamizelkę", koordynowanej przez Centrum Badań Migracyjnych UAM. Działania mają na celu skłonić do udzielenia pomocy uchodźcom poprzez organizacje ich wspierające m.in. Polską Akcję Humanitarną, Unicef, Caritas czy Lekarze bez Granic.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Park Wilsona
Otwarcie schronu OSI 64
Militarny Piknik Rodzinny
w godz. 11:00-15:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: