Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Małeckiego i Kossaka będą kolejne "przyjazne podwórka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Małeckiego i Kossaka będą kolejne "przyjazne podwórka"
05-03-2017 18:34   Janusz Ludwiczak
Już po raz piąty miasto zorganizowało konkurs "Przyjazne podwórko", którego celem jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

Od 2013 roku realizowany jest program "Przyjazne Podwórko", który adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych znajdujących się na obszarze jednostek pomocniczych - Osiedli: Jeżyce, Wilda, Stare Miasto, Ostrów Tumski–Śródka–Zawady–Komandoria i Św. Łazarz. Wspólnoty mieszkaniowe mogą się też organizować dla realizacji wspólnego projektu - zagospodarowania terenu komunalnego przyległego do więcej niż jednej nieruchomości wspólnej, muszą jednak wówczas określić sposób swojej reprezentacji.

Celem programu "Przyjazne Podwórko" jest polepszenie m.in. estetyki otoczenia budynków mieszkalnych wspólnot mieszkaniowych w strefie śródmiejskiej Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia trwałych elementów infrastruktury: miejsc wypoczynku, placów zabaw dla dzieci i małej architektury.

Wprowadziliśmy ten program żeby pobudzić lokalne wspólnoty do dbania o swoje otoczenie. Szansa na taki zastrzyk finansowy to impuls, żeby sąsiedzi współpracowali ze sobą, przygotowali wniosek i dopilnowali jego realizacji. Upatrujemy w tym działaniu jeden z elementów rewitalizacji, ponieważ to nie tylko renowacja podwórzy, ale też pobudzanie lokalnych wspólnot do aktywności – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W tym roku wspólnoty mieszkaniowe mogły liczyć na dwukrotnie wyższą kwotę dofinansowania - nie na 20, lecz na 40 tys. zł. W tym roku wnioski o współfinansowanie przedsięwzięć złożyło w sumie 10 wspólnot mieszkaniowych, z czego 4 z terenu Łazarza. Miasto przyznało dotację dla 6 wniosków, w tym dla dwóch z Łazarza. "Przyjazne podwórko" pojawi się na Kossaka 4-6 oraz Małeckiego 10.

W pierwszej edycji programu "Przyjazne podwórka", w 2013 roku z pomocy Miasta w utworzeniu zielonego, atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców otoczenia skorzystały dwie wspólnoty przy ul. Bukowskiej 13 oraz Palacza 8/10/12. Natomiast do edycji programu "Przyjazne podwórka" w 2014 roku przystąpiły wspólnoty z ul. Głogowskiej 60, Grottgera 3/3a, Kossaka 4-6 oraz Parkowej 3a/5/7/9/11.

Natomiast w 2015 r. do programu zgłosiły się trzy wspólnoty mieszkaniowe z Łazarza. Na podwórku przy ul. Chociszewskiego 33 i 33a pojawiło się nowe ogrodzenie, chodnik oraz zieleń. Inwestycja kosztowała 21 076,20 zł, z czego miasto dofinansowało zadanie w kwocie 10 538,10 zł.

Planowane przedsięwzięcie wspólnoty mieszkaniowej Hetmańska 35-43 obejmowało utwardzenie terenu, montaż ograniczników oraz wykonanie nasadzeń. Szacowany łączny koszt wynosi 54.859,63 zł, wnioskowana kwota dofinansowania przez Miasto: 20.000 zł.
Z kolei na podwórku przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka utwardzono teren podwórka i wykonano nawierzchnię z kostki, a także nasadzono zieleń. Inwestycja kosztowała 66 357,72 zł, z czego 20 tys. zł dofinansował ZKZL.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: