Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Michał Beim nie jest członkiem zarządu PKP - postawiono zarzut niegospodarności - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Michał Beim nie jest członkiem zarządu PKP - postawiono zarzut niegospodarności
04-03-2017 12:29   Janusz Ludwiczak
Zarzuty niegospodarności i nieumyślnego wyrządzenia szkody na kwotę blisko 2 milionów złotych na rzecz PKP SA postawiono prezesowi i trzem członkom zarządu, w tym poznaniakowi, Michałowi Beimowi.

Prezes PKP SA i trzech członków spółki zostali odwołani decyzją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w związku z zarzutami, jakie postawiła im warszawska Prokuratura Okręgowa.

Oskarżonym postawiono zarzuty w sprawie karalnej niegospodarności i umowy na "realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym" przed Światowymi Dniami Młodzieży 2016 roku.

"Sprawa przejrzystości funkcjonowania podległych spółek jest dla nas fundamentalna, a kwestia praworządności nie podlega żadnym negocjacjom i nie może być nigdy obiektem jakiegokolwiek kompromisu" – powiedział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Podejrzanym zarzucono nieumyślne wyrządzenie szkody w mieniu PKP SA o wartości 1,9 mln zł, wskutek niedopełnienia obowiązku należytego dbania o majątek spółki. Jak ustalono w toku śledztwa podejrzani jako członkowie zarządu PKP podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na zlecenie zamówienia na "Realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym", a następnie Mirosław P. i Cecylia L. zawarli umowę z wybranym bez przetargu usługodawcą. Przed podjęciem decyzji o realizacji zamówienia podejrzani nie zweryfikowali rzeczywistych potrzeb spółki i konieczności zawarcia ww. umowy, jak również nie przeprowadzili, ani nie zlecili analizy rynku w powyższym zakresie. Przestępstwo karalnej niegospodarności w przypadku nieumyślnego działania osób, które dopuściły tego czynu zagrożone jest karą do trzech lat wolności – powiedział podczas konferencji prasowej prokurator Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wśród oskarżonych jest Michał Beim, który wyraził zgodę na publikację swojego nazwiska i wizerunku.

"Przedstawione mi w dniu dzisiejszym zarzuty nieumyślnego wyrządzenia Spółce szkody uważam za nieuzasadnione i krzywdzące. Jako Członek Zarządu już w czerwcu 2016 r. zleciłem działania kontrolne w sprawie podpisanej przez Prezesa i innego Członka Zarządu umowy ze spółką Sensus Group dotyczącej zabezpieczenia pirotechnicznego Światowych Dni Młodzieży. Przekazane Ministerstwu przeze mnie w dniu 1 lipca 2016 r. wyniki kontroli stanowiły podstawę m. in. działań organów ścigania. Decyzja prokuratury nie uwzględnia faktu, iż nieprawidłowości nie dotyczyły pracy podległych mi pionów, a także nie uwzględnia ona wewnętrznego podziału pracy Zarządu PKP S.A. Będę bronił mojego dobrego imienia" – napisał w oświadczeniu dr Michał Beim.


Fot: archiwum lazarz.pl

Komentarze (2)

06-03-2017 07:26:41
Negatyw
No i lans dobiegł końca...
05-03-2017 09:08:31
poznanianka
Poczekajmy.Należy szczegółowo przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.Ale to już wiedzieliśmy od dawna ,że PKP to " państwo w państwie ".Nawet dzisiaj korzystając z usług PKP , ( przejazdy ) to TLK. Wielkopolskie Koleje, Inter City,Cargo PKP i może coś jeszcze.Wielu prezesów i spółek.Zorientować się w tym , kto za co odpowiada ,to karkołomna wiedza , nie do opanowania .A ,że zarządzanie to kula u nogi , to wiadomo chociażby po tym ile nieruchomości PKP doprowadziło do ruiny.A jako właściciele działek ,nie opanowują już ich terenów ( brud i sypiący się syf ) latami. A sprzedać zapewne chcą za miliony.Tylko sprzedaż mieszkań , właściwe ruin , udało się PKP.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: