Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

To już pewne. Gimnazja będą likwidowane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
To już pewne. Gimnazja będą likwidowane
01-03-2017 12:51   Janusz Ludwiczak
Podczas nadzwyczajnej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie zmian w systemie oświaty. Od września wygaszane będą gimnazja. W miejscu Gimnazjum 51 powstanie liceum terapeutyczne, a w Gimnazjum 33 przy Arenie przekształcone zostanie w nową (reaktywowaną po latach) Szkołę Podstawową nr 33. Zmienią się również obwody szkół podstawowych. Ponadto za sześć lat zlikwidowane zostanie 33 Liceum Ogólnokształcące.

Jak już informowaliśmy wielokrotnie zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września zlikwidowane zostaną gimnazja. W zamian przywrócone zostaną ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnie technika i trzyletnie szkoły zawodowe.

Naszym zdaniem poprzednia reforma miała zdecydowanie więcej wad niż stary system 8-klasowej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. Społeczna dyskusja, która odbywała się właściwie przez całe lata dwutysięczne miała dwa wątki: wątek problemów wychowawczych i wątek organizacyjny. Zmiana pozwoli uzyskać lepiej przygotowanych do wyższych studiów absolwentów zarówno liceów ogólnokształcących jak i techników – uważa Przemysław Alexandrowicz, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania, Radny Miasta Poznania z PiS.

W tym roku nie będzie już prowadzony już nabór do gimnazjów, a uczniowie klas szóstych szkół podstawowych rozpoczną naukę w klasie 7. Ostatecznie gimnazja zostaną zlikwidowane w połowie 2019 roku.

We wtorek podczas nadzwyczajnej sesji poznańscy radni uchwali zmiany w systemie oświaty.

A jakie zmiany zostaną wprowadzone na Łazarzu?

Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej zostanie przekształcone w liceum terapeutyczne.

Dwa pozostałe gimnazja - nr 33, znajdujące się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego zostanie przekształcone w nową (de Szkołę Podstawową nr 33 z klasami sportowymi i dwujęzycznymi. Podstawówką stanie się również Gimnazjum nr 53 ul. Winklera. Do tej szkoły będą uczęszczać uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 obecnej Szkoły Podstawowej nr 69.

Cały Łazarz podzielony zostanie na dziewięć obwodów, z czego na samym terenie osiedla będzie znajdować się pięć szkół podstawowych.

I tak obszar w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Marcelińskiej i Polnej przydzielony zostanie do Szkoły Podstawowej nr 71, która mieści się przy ul. Przybyszewskiego. Młodzi mieszkańcy z ul. Szylinga, południowej strony ul. Bukowskiej (pomiędzy Polną a Grunwaldzką) oraz północnej strony ul. Grunwaldzkiej (pomiędzy ul. Ziętary a Szylinga) będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 36 na Słowackiego.

Zmieni się również dotychczasowy obwód Szkoły Podstawowej nr 26, który zostanie zmniejszony. Granice obwodu nowej SP33 obejmą m.in. budynki w rejonie ulic: Marcelińskiej, Ziętary, Grunwaldzkiej, Ułańskiej, Siemiradzkiego, Kossaka, Wyspiańskiego, Drużbackiej, Limanowskiego, Matejki, Sczanieckiej, Bogusławskiego, Stablewskiego, Reymonta i Przybyszewskiego.

W sumie do łazarskich podstawówek będzie uczęszczać 3 748 uczniów (wg roczników szkolnych zameldowanych w obwodzie):
• Szkoła Podstawowa nr 9 – 1072 uczniów (bez zmian);
• Szkoła Podstawowa nr 26 – 910 uczniów (do tej pory 1437);
• Szkoła Podstawowa nr 33 – 759 uczniów (po utworzeniu od września);
• Szkoła Podstawowa nr 69 – 398 uczniów (do tej pory 472);
• Szkoła Podstawowa nr 77 – 609 uczniów (do tej pory 542).


Komentarze (4)

03-03-2017 07:43:49
Negatyw
I słusznie, gdyż gimnazja to PATOLOGIA (!!!).
02-03-2017 14:09:14
morlock
Dodam, a raczej uściślę bo - trzyletnie zawodówki plus trzyletnie technika dla pracujących na podbudowie tejże ZSZ stanowić będą "buractwu" pięcioletniemu ( oczywiście z czasem) zagorzałych antagonistów górując doświadczeniem i renomą jak onegdaj absolwenci Łącznościówki z Wilczaka lub Elektromontażu z Wieruszowskiej. Ale to ne wrati i teraz już S-pnia Grunwald, dotychczas zatrudniająca fachowców, noo niech będzie - "fachowców" odsyła mieszkańca /podatnika na prywatną komórę kogośtam który albo coś rozpierdoli albo skieruje do kompetentnieszego kolegi. Z doświadczenia.
02-03-2017 10:00:40
REDAKCJA
Też będzie podstawówką. Pod artykułem jest link.
02-03-2017 09:45:20
Krystian.
A co z gimnazjum katolickim na głogowskiej?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: