Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska/Dmowskiego: Wydłużą cykl świateł dla pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska/Dmowskiego: Wydłużą cykl świateł dla pieszych
25-02-2017 10:35   Janusz Ludwiczak
Zdaniem rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 77 tramwaje na ulicą Hetmańską jeżdżą zbyt szybko, nawet 60 km/h. Zagrożeniem dla ich dzieci są również pędzące samochody. W czwartek z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, MPK, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Rady Rodziców SP77 i Rady Osiedla Św. Łazarz została przeprowadzona wizja lokalna. Na początek zmieni się cykl sygnalizacji świetlnej, tak by piesi przechodzący przez ulicę Hetmańską mieli dłużej zapalone zielone światło.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Rodzice dzieci, którzy uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 77 domagają się by na ulicy Hetmańskiej zostało wprowadzenie ograniczenie prędkości zarówno dla samochodów jak i tramwajów, a także, by zamontowane zostały barierki ochronne rozgraniczające wysepki od jezdni i torowiska tramwajowego.

Tramwaje zjeżdżając z górki od strony Głogowskiej jeżdżą zbyt szybko, nawet 60 km/h. Na tej samej ulicy, na odcinku od Kolejowej w kierunku Wildy tramwaje mają ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nasze dzieci nie są w stanie też przejść za jednym razem na druga stronę ulicy. Postulujemy, by zamontowane zostały tutaj barierki ochronne i wprowadzone zostało ograniczenie prędkości zarówno dla tramwajów jak i samochodów. Na tym skrzyżowaniu jest zbyt dużo wypadków – wskazuje Monika Popielas z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 77.

O poprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta.

Popieramy wniosek rodziców o zmniejszenie prędkości, montaż barierek ochronnych i utworzenie bezkolizyjnego lewoskrętu z ul. Dmowskiego (od strony Krauthofera) w Hetmańska – zaznacza Lidia Dudziak, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

W czwartek na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego odbyła się wizja lokalna z udziałem Policji, Straży Miejskiej, Nadzoru Ruchu MPK, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Rady Osiedla Św. Łazarz i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 77.

Wydłużony zostanie cykl sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Na razie nie będzie barierek, gdyż jest za mało miejsca. Zawężona ma zostać jezdnia, jednak wcześniej trzeba wykonać koncepcję i projekt. Jak poinformował nas Miejski Inżynier Ruchu na tym skrzyżowaniu od 2011 r. był tylko jeden wypadek z udziałem pieszych. Na tym skrzyżowaniu dochodzi najczęściej do stłuczek i kolizji drogowych z udziałem samochodów – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (2)

25-02-2017 20:44:06
gregor
Ludzie, to skrzyżowanie nie jest niebezpieczne dla pieszych, ale dla kierowców samochodów ! Pod tym względem zgadzam się z tym co napisano w artykule. Zamiast ograniczać prędkość znakami to warto zamontować z obu stron fotoradary i prędkość samochodów by się od razu zmniejszyła. Natomiast co do bezkolizyjnego lewoskrętu z ul. Dmowskiego (od strony Krauthofera) w Hetmańską to warto pomyśleć także o odwrotnym kierunku tj. dla kierowców skręcających z Dmowskiego (od strony rynku Łazarskiego) w Hetmańską.
25-02-2017 15:54:16
morlock
W ciągu ulic przy winklu Matejkiego, Kasprzoczki i Niegolewskich onegdaj pasowały pieszym domyślnie skonfigurowane zielone światełka + pętla indukcyjna wpuszczająca, "włanczajonce siem" autka do ruchu z Niegolewskich . No ale kómuś to przeszkadzało. Może jest to wina zakłóceń rzeczonej pętelki sterującej spowodowanych przez dostawców żółtego sera za pierdylion złotych od kilograma do Chaty "Polskiej"? Szkoda mi wcześniejszej, przyjaznej przechodniom instalacji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: