Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Opóźni się remont Dworca Zachodniego. PKP ogłosiło drugi przetarg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Opóźni się remont Dworca Zachodniego. PKP ogłosiło drugi przetarg
25-02-2017 04:42   Janusz Ludwiczak
Polskie Koleje Państwowe ogłosiły ponowny przetarg na przebudowę Dworca Zachodniego. W poprzednim zamówieniu oferty wykonawców okazały się znacznie droższe od zakładanego budżetu.

Przetarg na przebudowę Dworca Zachodniego PKP ogłosiły 10 stycznia. Swoją ofertę złożyły cztery firmy. Najtańszą z nich złożyła spółka SKB z Warszawy (10 858 244,32 zł), a najdroższą konsorcjum: Alstal Grupa Budowlana i AGB Budownictwo z Inowrocławia (14 525 739,22 zł). Jednak PKP na przebudowę Dworca Zachodniego chce przeznaczyć niespełna 9,65 mln zł brutto, dlatego przetarg został ponowiony. Wykonawcy mają czas do 8 marca na składanie ofert. Tym samym opóźni się rozpoczęcie inwestycji. Kolej skróciła czas wykonania zadania o miesiąc do 51 tygodni od momentu podpisania umowy.

W ramach inwestycji w holu zmodernizowanego Dworca Zachodniego znajdzie się poczekalnia, nowe kasy biletowe, toalety, lokale handlowe i restauracje, do której zaprojektowano bezpośrednie wyjście na zewnątrz, co umożliwi powstanie ogródków letnich.

Zaprojektowano nadbudowę budynku, renowację elewacji i rekonstrukcję pierwotnej formy rzeźby wieńczącej wejście do budynku, wykonanej z brązu. Ponadto o 2 metry podwyższony ma zostać dach dworca, a na elewacji pojawi się napis stylizowany na przełom lat 20. i 30. XX wieku.

Podczas remontu Dworca Zachodniego podróżni mają korzystać z dworca tymczasowego, który ma stanąć przy ul. Głogowskiej. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest jeszcze wiosną, a prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku.


Komentarze (1)

25-02-2017 21:21:53
poznanianka
I znowu PKP pcha się , wydając nie wielkie pieniądze.A chciałoby (PKP ) wielkiej odbudowy.Czyż znowu wygra najtańszy przetarg.Będziemy mieli nie solidne wykonawstwo z bublowatych materiałów.Będą przez lata ciągnęły się poprawki, spadały sufity.A Dworzec Zachodni powinien i musi być wizytówką Poznania , bo Główny, to jak wszyscy uznają to bubel. Skarbonka bez dnia , stałe remonty , poprawki .Czyli w stałej budowie .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: